Ana SayfaOyunPUBGPUBG Mobile Kurucusu Kimdir? PUBG Sahibinin Serveti
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Mobile Kurucusu Kimdir? PUBG Sahibinin Serveti

Son yılların en popüler oyunlarından birisi olan PUBG Mobile yakaladığı bu başarı soruları beraberinde getirdi. Bunlardan biri PUBG Mobile Kurucusu Kimdir olurken bir diğer soru ise servetinin boyutu yönünde olmaktadır. Bu popülerliği nedeniyle hakkında birçok konunun da merak edilmesini normal karşılamak gerek. Tüm bu merak edilenleri sizler için araştırdık ve bu yazımızda sizlere sunuyoruz.

Pubg Mobile Kurucusu Kimdir?

Pubg mobile oynayan ve oynamayan herkesin en çok merak ettiği konular başında PUBG mobile kurucusu kimdir sorusunun cevabı bulunmaktadır. Pubg mobile’ın kurucusunun ismi Brendan Greene olmaktadır. Bu isim aynı zamanda konsol, bilgisayar ve mobil sürümlerinin de sahibi olmaktadır. Aynı isim PlayerUnknown’s Battelegrounds isimli video oyun serisinin de kurucusu olarak bilinmektedir.

PUBG Mobile Kurucusu Kimdir? PUBG Sahibinin Serveti

1976 doğumlu olan Brendan Greene aynı zamanda İrlandalı olmaktadır. Pubg’yi ilk olarak 30 Temmuz 2016 yılında piyasaya sunan Brendan Greene oyununun tasarım aşamasında son derece zorlanmıştır.

Diğer bir yandan pubg mobile yayıncıları içerisinde şu isimler bulunmaktadır:

  • PUBG Corporation
  • Lightspeed & Quantum
  • Krafton,
  • Tencent Games,
  • Kakao Games
  • Xbox game Studios
  • Vng Game publishing

PUBG oyununun geliştiricileri ise PUBG ve Krafton olmaktadır.

Daha Fazla Oku: PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

PUBG Mobile Kurucusunun Serveti

Tüm zamanların en popüler oyunlarından birisi olan PUBG her geçen gün kendisini daha fazla geliştirmeye devam ederek daha fazla kişi tarafından oyuncu sayısına ulaşmanın yolunu açıyor. Hal böyle olunca da PUBG mobile kurucusu kimdir sorusundan sonra akıllara serveti gelmektedir.

Yıllık geliri ortalama olarak 2 milyon Dolar olan Brendan Greene’nın sahip olduğu toplam servet ise açıklanmamaktadır. Diğer bir yandan yarattığı PUBG mobile oyunu yıllık 920 milyon Dolar kazanmaktadır. Bu kazanç gerçekten çok fazla olmakta olup, bu geliri PUBG Mobile’nin kurucusu yeni yatırımlarla değerlendirmektedir. Brandan’ı mobil oyun sektöründe daha uzun süreler göreceğe benziyoruz.