Ana SayfaKripto ParaBinance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma

P2P Ticareti son zamanlarda çok konuşulur oldu. Eşler arası (P2P) itibari paradan kriptoya ticaret hacmi, bu yıl Türkiye’nin gelişmekte olan ekonomilerde başı çekmesiyle çarpıcı biçimde arttı. Binance P2P, Nisan ayında Türk Lirası’nı (TRY) piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda 5 milyon USD’nin üzerinde işlem gerçekleştirdi ve aylık ortalama yüzde 120 artış gösterdi.

Türk P2P tüccarları, kademeli olarak kripto piyasasının gelişimini sağlamamıza yardımcı olan isimsiz kahramanlardır. Şu anda, P2P platformu için likidite sağlayan ve yeni müşteriler için itibari paradan kriptoya ticaret hizmetleri sağlayan onlarca doğrulanmış Binance P2P tüccarı var. P2P ticareti, Pandemi dönemince çok daha karlı bir hal aldı.

Binance P2P Platformuna gitmek için Tıklayın

Binance’de P2P Ticareti Nedir?

Binance P2P’ye baktığınızda kripto fiyatlarının ödeme yöntemi veya yerel para birimine göre değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. Bu aradaki farka arbitraj denir. P2P tüccarları sayesinde bu mecrada rekabet oluşur ve aradaki fiyat farkları azalmaya başlar. Aynı zamanda P2P ticareti yapanlar da gelir kazanmış olurlar. Bu durumda tek yapmanız gereken, kar edebileceğiniz teklif-talep fiyat farkını bulmaktır.

Spot ve P2P piyasaları arasında arbitraj ile kazanmak ilk tekniğe benzer, ancak birkaç ekstra adım gerektirir. Spot piyasalarda fiyatı daha ucuz olan bir coin bulup onu Binance P2P’de daha pahalıya satabilir veya tam tersini yapabilirsiniz.

Farklı platformlar arasında arbitraj ise bir platformda daha ucuz bir fiyattan alım yapıp başka bir platformda daha yükseğe satma işleminin adıdır. Borsalar arasında oluşan fiyat farkından yararlanmış olursunuz.

Binance P2P ile Haftada 20.000 TL Kazanma

Kripto’nun Özü P2P Ticareti

Türkiye’de traderler, P2P Küresel Tüccarlar Programına hızla kaydoldu ve Binance P2P platformunda TRY ticaretinin açıldığını duyurduğumuz gün ticarete başladı. Kripto para birimini ilk olarak 2018’in başlarında öğrenen Türk Tüccarlar hızla P2P ticaretine de yön vermeye başladı. P2P, dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurmanın ve kriptonun benimsenmesini teşvik etmenin harika bir yoludur. Aslında, P2P ticareti, kripto para biriminin gerçek özüdür.

Trader’ler için Binance P2P Üzerinde İşlem Yapmak Doğal Bir Seçimdir.

Traderler, “Türk kripto meraklılarının çoğunluğu Binance’de ticaret yapıyor ve bu bize güvenilir bir platformda itibari para cinsinden kripto ticareti yapmak için büyük rahatlık ve kolaylık sağlıyor” diye açıklıyor.

Tüccarlar, son üç ayda işlem hacimlerinde sürekli bir büyüme gördü ve Binance’in hızlı müşteri desteğini ve herhangi bir güncellemeyle ilgili eylemlerini takdir ediyor.

Uzmanlara göre, Türkiye’deki P2P ticaret marjları yüzde 0,5 ile yüzde bir arasında değişiyor. Bir P2P tüccarı olarak tüm P2P platformlarında her gün yaklaşık 100 işlem yapabilirsiniz. Başarılı olmanın sırrı ise tüketicilere karşı dikkatli olmak ve en iyi oranları ve hizmeti sunmaya çalışmaktan geçiyor. Uzmanlar, “Kendiniz için güçlü bir isim oluşturabilir ve en iyi hizmeti sunabilirseniz, yolunuza çıkan iyi miktarda fırsatı değerlendirebileceksiniz.”

“Haftalık Kâr Ortalama 20.000 TRY”

Türkiye’de bir çok insan 2019’dan beri profesyonel bir tezgah üstü (OTC) ticaret yapıyor. Ve birden fazla P2P platformunda işlem yapan bu tüccarlar kripto dünyasını canlı tutuyor. Birkaç ay önce Binance P2P’yi öğrendiklerinde, bu tüccarların çoğu P2P tüccarı olmak için başvurdular. Binance P2P’de diğer platformlardan daha fazla müşteri yer alıyor.

Tüccarlar, minimum 100 TRY ile başlayabildikleri Binance P2P ticaretine büyük ölçekli işlemlerle karlarına kar da katabilirler. Ortalama bir tüccar, her gün 10:00 – 23:00 saatleri arasında açıktır ve günde yaklaşık 15-20 işlem gerçekleştirir. P2P ticareti, %1 ila %2’lik bir kar marjına karşılık gelen, haftalık ortalama 20.000₺ gelir sağlar.

Türk P2P uzmanları tüm P2P yatırımcılarına bazı tavsiyelerde bulunuyor. Başlamak için, yeni tüccarlar, yabancılarla yapılan bitcoin işlemleriyle ilgili tehlikeler konusunda kendilerini eğitmelidir. İkincisi, çoğu zaman dolandırıcı oldukları için gerçek olamayacak kadar iyi görünen tekliflere karşı dikkatli olun. Üçüncüsü, tüccarlar, bitcoin yatırımlarının son derece değişken olduğunun farkında olmalı ve risk toleranslarına bağlı kalmalıdırlar.

Neden Binance P2P ile Kripto Ticareti Yapmalısınız?

Milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilen Binance P2P, tercih ettiğiniz ödeme yönteminde, yerel para biriminde ve fiyatta kripto işlemlerini kolaylaştırır. Aşağıda, kullanıcıların günlük kripto işlemleri için Binance P2P’yi tercih etmelerinin üç nedeni bulunmaktadır. P2P Ticareti için Binance üye olmak isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

 1. Kripto Endüstrisinin Lideri Olduğu için Güvenilir
  Kullanıcıların diğer kullanıcılarla güvenli bir şekilde kripto ticareti yapabilmelerini sağlamak için Binance P2P’deki her işlem emanet hizmetimizden geçer. Eşleşip uygun bir alıcıyla anlaşmaya başladığınızda, paranın banka hesabınıza ulaştığını onaylayana kadar kripto para biriminiz geçici olarak yatırılır. İşlem sırasında bir sorun ortaya çıkarsa, itirazda bulunabilirsiniz ve müşteri hizmetlerimiz sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.
 2. Sıfır Komisyonla Al-Sat Fırsatı
  Her işlemden küçük bir ücret alan geleneksel kripto borsalarının aksine Binance P2P gibi P2P pazaryerleri, kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sıfır ücretle işlemesine olanak tanır.
 3. Ticaretinizi Kendinize göre Özelleştirin
  SEPA ve banka havalesi dahil 300’den fazla ödeme yöntemi ve 150’den fazla yerel para birimi ile Binance P2P, spot ticaret gibi geleneksel yöntemlere göre daha özelleştirilebilir bir ticaret deneyimi sağlar.

Binance P2P’nin farklı avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için P2P’nin neden kripto satın almanın en iyi yolu olduğuna dair faydalı makalemizi okuyabilirsiniz.

Binance P2P ile Haftada 20.000 TL Kazanma

P2P Ticaret İşinize Nasıl Başlayabilirsiniz?

Farklı P2P ticaret stratejilerine girmeden önce, pazarımızın nasıl bir “tüccar ekonomisi” üzerine çalıştığını anlamanızı öneririz. Ya günlük işinizden bıktınız ya da ek gelir elde etmek için bir yan iş arıyorsunuz. Amazon Merchant gibi hizmetlere benzer şekilde Binance P2P, büyük miktarda sermaye olmadan bir iş kurmanıza da olanak tanır.

 • Öncelikle Almak veya satmak istediğiniz kripto parayı seçin
Binance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma

P2P alım satım sayfasındaki “+” işaretine tıklayın ve bir ilan yayınlamaya başlayın. Almak ya da satmak istediğiniz itibari ve kripto paraları seçin. Binance P2P şu anda 24 itibari para birimi karşılığında BTC, ETH, USDT, BNB, BUSD ve ETH alım satımını destekliyor.

 • İlanınızı Düzenleyin
Binance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma

İlanınız için fiyat türünü, alım satım miktarını, emir limitini, ödeme yöntemini ve ödeme süresi limitini belirleyin. Buna ek olarak, bir açıklama ekleyebilir ve karşı taraf şartlarını belirleyebilirsiniz.

 • Son olarak ilanınızı yayınlayın
Binance P2P Ticareti ile Haftada 20.000 TL Kazanma

Tüm ayarlamalar tamamlandığında ilanınız yayınlamaya hazır olur. İlanınız iki aşamalı doğrulamadan (2FA) geçtikten sonra yayınlanacaktır. İlanınız üzerinde düzenleme yapabilir ya da ilanı kapatabilir. Ayrıca ilanı çevrimiçi ya da çevrimdışı hale getirebilirsiniz.

 1. P2P Ticareti için bir varlık seçin
  Amazon Tüccarı: Talebi yüksek ancak arzı düşük olan belirli bir ürün bulursunuz. Dünya çapındaki kullanıcılara ulaşmak için Amazon’dan yararlanırsınız.
  Binance Tüccarı: Yüksek talebe ve yüksek karlılık oranı olan bir coin seçebilirsiniz.
 1. Fiyatlandırmanızı strateji haline getirin
  Amazon Merchant: Ürününüzü veya nişinizi bulduktan sonra, kar marjınızın maliyetlerinizi aştığından emin olmalısınız. Örneğin, malzemelerin fiyatı, nakliye vb.
  Binance Tüccarı: Coini bulduktan sonra bütün ağlarda o kripto paraya hakim olmaya çalışın.
 1. Hizmetlerinizi tanıtın
  P2P ticareti ile para kazanmak istiyorsanız, teklifiniz rekabetçi olmalıdır. Adil bir fiyat ve geniş bir ödeme yöntemi yelpazesi belirlediğinizden emin olun. Bazı kullanıcılar, ulaşılması zor ödeme yöntemlerini destekliyorsanız daha fazla ödemeye hazırdır. Binance P2P dışında daha fazla kullanıcıya ulaşmak için reklamınızı internette de paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Kripto Alım Satım Komisyonları (Binance vs Coinbase)

P2P Tüccarı Olun ve 10.000$’a Kadar Bonus Kazanın

TRY tüccarları artık Binance P2P’de ticaret kârından fazlasını elde edebilir. TRY P2P Öncü Programını, daha iyi likidite ve hizmet sunabilmemiz için işlem sunabilen ve bize daha fazla P2P üye işyeri önerebilen P2P üye işyerleri bulmak için geliştirdi.

Tavsiyelerde bulunmak ve ticaret yapmak, bir P2P Pioneer’a birçok farklı avantaj kazandırabilir. Bir P2P Öncüsü, her başarılı referans için 25 BUSD tavsiye bonusu kazanabilir; 10 tüccar tavsiyesini tamamladıktan sonra, tüccar VIP seviyesi derecelerine ulaşacaktır. Bir P2P Pioneer’a, üç ayda bir 300 satıcıyı başarılı bir şekilde yönlendirirlerse, fazladan 2.500 BUSD bonusu sağlayacağız.

Binance P2P Platformuna gitmek için Tıklayın

Ek olarak, P2P Öncüleri Binance P2P AMA’larında, web seminerlerinde ve etkinliklerinde, Binance kampanyalarında ve 7/24 müşteri desteğinde konuşma fırsatları elde edebilir.

Bir P2P Öncüsü olmak için, önce P2P tüccar niteliklerini almanız ve belirli bir miktar teminat yatırmanız gerekir. P2P ticaret deneyiminiz varsa ve kripto alanında harika bağlantılarınız varsa, TRY P2P Öncü Programımıza katılmak ve daha fazla ayrıntı için p2p@binance.com aracılığıyla Binance P2P ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.