Ana SayfaHaberDünyada En Çok Küfür Eden Ülkeler 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dünyada En Çok Küfür Eden Ülkeler 2023

Bazıları için küfür kaba ve yapılmaması gereken bir davranış olurken, bazıları için ise küfür bir sanattır. En çok küfür eden ülkeler listesine bakarken de bu bilgi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu polemik birçok ülkede kendisine yer bulursa da bazı ülkelerde daha sık gündeme gelmektedir. Çünkü bu ülkelerde küfür edenleri sayısı diğer ülkelere göre daha fazla olmaktadır.

En Çok Küfür Eden Ülkeler Listesi

1-İtalya

İtalya denildiğinde akla genellikle yakışıklı erkekleri, egzotik şehirleri ve mükemmel mutfağı gelse de en çok küfür eden ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

2-Belçika

Avrupa’nın en çok sözü dinlenen ülkelerinden birisi olan Belçika, aynı zamanda Avrupa Birliği’nde etkin rol oynayan ve birbirinden farklı güzelliklere sahip olan ülkelerinden birisi olmaktadır. Ancak bunun yanında Belçika’nın bir özelliği de en çok küfür edilen ülkeler arasında yer almasıdır.

3-Fransa

Sanatın ve zarafetin beşiği olarak görülen Fransa sanat dallarının içerisine küfürü de eklemiştir. Özellikle iğnelemeli küfür olayından çığır açan Fransızlar bu özellikleri sebebiyle dünya üzerinde en çok küfür eden ülkelerden birisi olma özelliğini taşımaktadır.

4-Yunanistan

Uygarlığın beşiği olarak görülen Yunanistan’ın aynı zamanda küfrün de ana vatanlarından birisi olması elbette ki şaşırtıcı değildir. Yunanistan özellikle son yıllarda yaşadığı sarsıcı olaylar ülkede daha fazla küfür edilmesine bile sebep olmuş olabilir.

5-Türkiye

Dünyanın en çok küfür eden ülkeleri arasında ülkemizin bulunma ihtimali elbette ki yoktu. Zira 7 bölgede ve 81 ilde, hatta kişiye göre birbirinden farklı küfürleri bulunan bir ülkeyiz. Bu sebeple de küfür etmek bir süper güç olsaydı Türkiye şüphesiz ki en güçlü ülkelerden birisi olurdu.

İlginizi Çekebilir: Dünyada En Çok Çiçek Üretimi Yapılan Ülkeler Sıralaması

6-Polonya

Küfürü seven bir başka ülke ise Polonya olmaktadır. Soğuk ülkenin sıcak insanları olarak tanımladığımız Polonyalılar, aynı zamanla küfürü de en çok seven ülkelerden birisi olmaktadır.

7-Slovakya

Avrupa’da yer almasına rağmen uzun zamandır isminden söz ettirmeyen Slovakya, hızlı atılımları sayesinde ismini her geçen gün daha fazla duyurmaktadır. Slovakya’nın sıfatlarını eklenen bir diğer özellik ise en çok küfür eden ülkelerden birisi olmasıdır.

8-İrlanda

Asil İngilizlerle ortak soydan gelmelerine rağmen küfür etmenin dayanılmaz hafifliği ne kapılan ülkelerden birisi de İrlanda olmaktadır.

9-İspanya

Birçok farklı kültürü bulunduran İspanya’da ortak olan en önemli kültürlerinden birisi de küfür olmaktadır.

10-Luxemburg

En küçük Avrupa ülkelerinden birisi olmasına rağmen küfür konusunda son derece iddialı olan Lüksemburg, bu iddiasını en çok küfür eden ülkeler sıralamasında ilk 10’a girerek göstermiştir.