Ana SayfaHaberDünya Tarihinde Açılmış En İlginç Tazminat Davaları
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dünya Tarihinde Açılmış En İlginç Tazminat Davaları

Dünya Tarihinde Açılmış En İlginç Tazminat Davalarını araştırdık ve ilginç bulduğumuz davaları bir araya getirdik. Bu saçma davaları okudukça siz de bizlere hak vereceksiniz. İşte en ilginç ve birbirinden saçma 10 tazminat davası.

Dünya Tarihinde Açılmış En İlginç Tazminat Davaları

  1. Bir kanser hastası, doktorların teşhisi sonucu öngörülen süre içerisinde ölmediği gerekçesiyle sağlık müdürlüğü hakkında davacı olmuştur. Doktorları koyduğu teşhis sonucu çoktan ölmesi gerektiğini savunarak tazminat istemiştir.
  2. Florida’da oldukça şiddetli bir fırtına nedeniyle bir balıkçı hayatını kaybetmiştir. Balıkçının ailesi ise sunulan hava durumunun doğru çıkmadığını ve adamında bu nedenle öldüğünü öne sürerek hava duumunu sunan televizyon kanalı hakkında tazminat davası açmıştır. Açılan 10 milyon dolarlık tazminat davası ise mahkeme tarafından reddedilmiştir.
  3. Bir kadın, buzlu bir yolda motorlu bir kızağa çarpmış ve kızakta bulunan adam bu kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Kazaya ve adamın ölmesine sebep olan kadın ise, karşılaştığı ölüm anında şok geçirdiğini öne sürerek ölen adamın karısına tazminat davası açmıştır.
  4. San Diego’nun belediye binasında yapılan bir konser esnasında bir adam erkekler tuvaletinde bir kadın gördüğünü ve bu nedenle de duygusal bir travma geçirdiğini belirterek belediyeye karşı 5.4 milyon dolarlık tazminat davası açmıştır. En İlginç Tazminat Davalarında yer almayı hak etmiyor mu sizce de?
  5. 40 yaşındaki Dorothy H. adında bir kadın, başka bir kadın hakkında eşini ayarttığı gerekçesi ile 1 milyon dolarlık tazminat davası açmıştır. Davayı gören yargıç ise 18’inci yüzyıldan kalan bir maddeye dayanarak davanın görülmesini onaylamıştır.
  6. Jerry Williams adında bir adam komşusunun bahçesinde bulunan köpeğe tabancasıyla ateş ederek sinirlendirmiş ve köpek tarafından ısırıldıktan sonrada komşusu hakkında davacı olmuştur. Hastane masraflarının karşılanması ile beraber ayrıca 14 bin 500 dolar da tazminat kazanmıştır.
  7. 36 yaşındaki Peter Wellis boşandığı eşine tazminat ödemek istememiştir. Eşinin kendine doğum kontrol hapı kullandığını söyleyerek onu sperm hırsızlığı ile suçlamış fakat dava sonucunda haklı bulunmamıştır. En İlginç Tazminat Davalarından biri haline gelmiştir.
  8. Bir hapishanede tek kişilik bir hücrede yatan mahkum hapishane yönetimi hakkında bedava deodorant vermedikleri gerekçesiyle şikayetçi olmuştur.
  9. 81 yaşındaki Stella Liebeck, aldığı kahvenin dökülmesi sonucu teninde yanık oluştuğu gerekçesi ile McDonald’s’dan davacı olmuştur. O zamanlarda tüm Amerika bu davaya odaklanmış ve yaşlı kadın 2.7 milyon dolar tazminat kazanarak bir anda şöhret olmuştur. McDonald’s ise bu şekilde dava açabilecek başka uyanıklara karşı çeşitli önlemler almıştır.
  10. Texas’ta bir mobilya mağazasını gezmekte olan Kathleen Robertson, içeride sağa sola koşuşturan bir çocuğa takılıp yere düşer. Bu düşmenin sonucunda ayağı kırılan kadın mobilya mağazası hakkında 780 bin dolarlık tazminat davası açar ve davayı kazanır. Fakat dava sonrasında mobilya mağazası için büyük bir sürpriz vardır. Kadının takılıp düştüğü çocuk aslında kendi oğludur.

Dünya Tarihinde Açılmış En İlginç Tazminat Davaları yazımız burada son buluyor.

Daha Fazla Oku: Marka İsim Önerileri : İlginç, Yeni, Fransızca, İngilizce