Ana SayfaOyunPUBGPUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

Dünyada milyonlarca kişinin oynadığı PUBG mobil ortamda da giderek kullanıcı sayısını artırmaktadır. ”PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır” sorusu da bundan dolayı çok sorulur oldu. Bu kadar kişinin oynaması da PUBG Mobile ile ilgili birden fazla soruyu ortaya çıkarmaktadır. PUBG mobile oyununu daha hızlı ve kaliteli hale getirmek için FPS ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor. Peki bu ayarı nasıl yapacaksınız?

PUBG Mobile FPS Nedir?

FPS Türkçe anlamıyla saniyelik görüntü anlamına gelmektedir. Oyunun akıcılığı bununla ilgilidir. FPS ne kadar yüksek olursa oyunda o kadar akıcı olur. FPS bir saniyede ekrana aktarılan görüntü sayısını ifade etmektedir. FPS yüksek olursa ekrana gelecek olan görüntü sayısı da o kadar fazladır. Ayrıca görüntü hızının yanında görüntü kalitesini de ifade etmektedir.

Daha Kaliteli Oyun İçin PUBG Mobile FPS Ne Kadar Olmalıdır?

Oyun içinde oyunun kalitesini arttıracak birçok etmen vardır. Bunlardan birisi de FPSdir. Oyun kalitesinin yüksek olması için FPS belli bir düzeyde olmalıdır. Bu nedenle birçok pubg mobile kullanıcısı “PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır? “sorusuna cevap aramaktadır. Eğer oyunda yeterli FPS yoksa oyunda donmalar, oyuna girmeme, oyundan atmama gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır. PUBG mobile çözünürlük kalitesi yüksek bir oyun olduğu için FPS düzeyini kontrol etmeniz gerekir. PUBG oynarken FPS değeri 25in üzerinde olmalıdır. 25in altına düşen FPSlerde oyun kalitesi düşmektedir. 50 FPS üzeri ise çok akıcı bir oyun anlamına gelmektedir. Cihazınız kaliteli değilse bu seviyeye ulaşmak zor olabilir.

İlginizi Çekebilir: PUBG Ücretsiz Mi Oluyor? [Sonunda]

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

Telefon modeli üreticileri kendi kullanıcıları için FPS gösteren hizmetler sunmaktadır. Xnomi modellerde game turbo, Samsung cihazlarında ise Perf Z gibi hizmetler ile oyun içindeki FPS’i takip edebilmektedir. Yine de birçok kullanıcı “PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır” sorusunun cevabını tam olarak bulamamaktadır. Diğer mobil cihazlarda da FPS’i gösterecek birçok uygulama bulunmaktadır. PUBG kullanıcıları bu uygulamaları kullanarak FPS’i takip edebilmektedir.

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır?

PUBG Mobile FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile oyununu daha kaliteli oynamak için birçok kullanıcı FPS’i arttırmanın yollarını aramaktadır. Peki PUBG Mobile FPS nasıl artırılır? Öncelikli olarak oyunun güncellemeleri yapılmalıdır. Güncel olmayan oyunlarda FPS düşük olabilir. FPS yükseltmek istiyorsanız öncelikli olarak oyunu güncelleme ile başlayabilirsiniz. Eğer oyun güncel değilse play store üzerinden güncelleme yapabilirsiniz. Pc de ise kullanmış olduğunuz emilatörden güncelleme yapabilirsiniz. Daha sonra da şu aşamaları takip etmelisiniz ;

  • Oyun içindeki grafikler bölümüne tıklayarak giriş yapın.
  • Burada oyun görüntüsünü ve akıcılığını arttıracak seçenekler vardır. Bu seçeneklerden cihazınızın kaldıracağı düzeyi belirleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Eğer cihazınızın kalitesi düşükse ve görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarırsanız cihazınız da ısınmalar meydana gelecektir. Daha gerçekçi ve akıcı oyun için oyunun sunmuş olduğu emilatörü indirebilirsiniz.

PUBG Mobile FPS Nereden Bakılır adlı makalemiz burada sonlanıyor.