Ana SayfaOyunPUBGPUBG Harita İndirme Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Harita İndirme Hatası [ÇÖZÜM]

Son günlerin revaçta oyunlarından biri olan PUBG’de PUBG Harita İndirme Hatası çok karşımıza çıkmaktadır. Oyun meraklıları tarafından hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda oynanmaktadır. Ayrıca oyun içi sesli konuşma olanağı ile sohbet edilebilmekte karşılıklı iletişim sağlanmaktadır.

PUBG oynanırken en sık karşılaşılan sorun PUBG harita indirme hatası olmaktadır. Bu hata farklı nedenlerden olabilmekte bu nedenle, çözümü de çeşitlenmektedir. Oyunun üç farklı sürümü vardır. Telefonlar için mobil sürümü, bilgisayarlar için PC sürümü ve son olarak yine bilgisayarlar için fakat daha düşük grafik özelliği barındıran PUGB lite versiyonu…

PUBG Nedir?

PUGB bir hayatta kalma oyunudur. Oyun; bir uçaktan haritada belirlediğiniz bir bölgeye atlayarak başlanıyor. Haritada atladığınız bölgedeki yapıların içerisinde bulunan mühimmat ve silahları toplayarak güçlenmektesiniz. İki kişi aynı takımda, hem de dört kişilik olarak oynanmaktadır.

Karşılıklı etkileşim vermesi nedeni ile son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Oyunda en can sıkıcı kısımlar PUBG harita indirme hatası olmaktadır. Bu hataları çok farklı yöntemler ile giderebilirsiniz. Oyuna giriş yaptınız fakat harita indirmeyi başaramadınız. Bu sorun farklı nedenlerden olabilmektedir.

PUBG Harita İndirme Hatası Nedenleri

Eğer cep telefonunuzdan PUBG mobile oynuyorsanız, cihazda yeterli boş yer yoksa PUBG harita indirme hatası alabilirsiniz. Eğer oyuna devam etmek istiyorsanız cihazınızda yer açmanız veya kapasitesini arttırmanız gerekecektir. Yeterli yer olduğu halde bu hatayı görüyorsanız oyunu telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeniz de bir alternatiftir.

PUBG Harita İndirme Hatası Çözüm

Bilgisayar ile oyunu oynuyor ve PUBG harita indirme hatası alıyorsanız, bilgisayarınızın işletim sisteminin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bilgisayarda emülatör programı sayesinde oyunu oynuyorsanız onun güncel olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarda yüklemiş olduğunuz Android Emülatörü programını son sürümü ile değiştirdikten sonra oyuna giriş yaparak haritayı tekrar indirebilirsiniz.

Oyun içerisinde bakım yapıldığında da bu tür hatalar karşımıza çıkabilmektedir. Oyunun sosyal medya hesabından bakım durumunu da öğrenebilirsiniz.

PUBG Harita İndirme Hatası

PUBG Harita İndirme Hatası Çözüm Yöntemleri

  • İlk olarak uyumluluk sorunların gidermenizi öneririz. Windows 7 varsa özellikle bu problemi çözecektir
  • Daha sonra depolama ile ilgili bi problem olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar -> Uygulamalar -> PUBG Mobile -> İzinler -> Kayıt yeri diyerek butonu mavi hale getirin.
  • Eğer hala çözülmediyse Emülatör’ünüzün güncel olup olmadığını kontrol edin.

Daha Fazla Oku: PUBG Mobile Türkiye Haritası