Ana SayfaHaberTOGG Fiyat Listesi 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TOGG Fiyat Listesi 2023

TOGG Türkiyenin yerli arabası olarak bir çok kişinin ilgisini çekiyor. Arabayı almak isteyenler TOGG Fiyat Listesi diye bol bol aratmaya başladı. Bu efsane arabaların ne zaman satışa çıkacağı, fabrikanın ne zaman biteceği ve fiyat listesinin ne zaman açıklanacağı ise şimdilik büyük bir soru işareti. Biz de yazımızda sizlere TOGG nedir sorusunun cevabını ve tahmin edilen, konuşulan TOGG Fiyat Listesini tartışacağız.

TOGG Fiyat Listesi

TOGG Nedir

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca TOGG, Türkiye merkezli bir araba şirketi. Bursa’da fabrikası yapılan firma bir çok şirketten oluşuyor. Şirket, fikri mülkiyet haklarına sahip olduğu ilk otomobilin 2022 yılının sonunda seri üretime hazır hale geleceğini açıkladı.

Türkiye’de yerli otomobil olan TOGG’u üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan şirket ve kuruluşlar Türkiye Devleti ile arası iyi olan kuruluşlar. Bunlar Kasım 2017’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Şirketlerin hisseleri ise, (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Turkcell (%19), Zorlu Holding (%19) ve TOBB (%5) tarafından 25 Haziran 2018’de Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu. TOGG Fiyat Listesini belirleyen firmalar bunlar olacak.

İlginizi Çekebilir: Exxen Spor Fiyat Listesi

TOGG Fiyat Listesi

Eylül 2019’da Kök Grubu’nun projeden çekileceği iddia edildi. Ekim 2019’da şirket merkezi Şişli, İstanbul’dan Gebze, Kocaeli’ne taşındı. Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, tasarımı 2019 yılı içinde tamamlanacak olan otomobilin 2022’de satışa çıkacağını açıkladı. TOGG Yerli Otomobilin SUV ve sedan modelleri 27 Aralık 2019’da yapılan bir basın toplantısında tanıtıldı. TOGG Fiyat Listesi de bu andan sonra çok merak edilmeye başladı.

TOGG’un elektrikli otomobil üretimi için Gemlik, Bursa’da 22 milyar TL maliyetle fabrika kuracağı açıklandı. Fabrika için proje bazlı devlet yardımı verileceği duyuruldu. 21 Mayıs 2020’de fabrika için ilk kazma vuruldu. Ağustos 2020’de şirketin TOGG markasıyla üretim yapmasına karar verildi.

TOGG Fiyat Listesi 2022

Türkiye’de otomobiller üzerinde çok yüksek vergiler olduğu için TOGG Fiyat Listesini oluştururken bunları da göz önünde bulundurmak gerek. Elektrikli araçlarda dahi bir çok vergi var. TOGG Türkiye devleti destekli bir proje olduğu için arabanın çıkışına yakın elektrikli araçlarda bir vergi indirimine gidilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Aracın ham fiyatının 40.000$ civarı olması düşünüldüğü göze alındığında Türkiye satış fiyatının şu anki kura göre 950.000 TL ila 1.270.000 TL arasında olması bekleniyor.

C Segment SUV Aracı Togg T10X’in başlangıç fiyatı: 1.227.500 TL

Togg T10X Full Paket Fiyatı: 1.563.500 TL

TOGG İnceleme Videosu


Güncel TOGG Fiyatları 2023

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile güncel TOGG fiyat listesi de belli oldu. Bunun ardından da birçok vatandaş fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Hemen aşağıda yer alan fiyatlar ile güncel togg fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Giriş seviyesi C segment TOGG T10X – 1.227.500 bin TL
  • Uzun menzilli model V2 RWD – 1.563.500 TL

Bu maddeler ile siz de fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyat performans olarak bakıldığında oldukça ideal bir fiyatlandırmadadır. Günümüzde tercih edilebilecek otomobil düzeyinde olduğundan birçok kişi hevesle satışa çıkmasını beklemektedir.