Ana SayfaSağlıkYumurta Kodları Ne Anlama Gelir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Yumurta Kodları Ne Anlama Gelir?

Sağlıklı beslenebilmek adına yumurta kodları ne anlama gelir diye merak ediyorsanız şayet aradığınız tüm bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Sizin için en ince detayına kadar araştırarak bulduğumuz yumurta kodları ne anlama gelir sorunuza burada cevap bulacaksınız. Dilerseniz makalemizin devamını hem birlikte okuyarak yumurta kodlarının ne anlama geldiğine birlikte göz atalım.

Yumurta Kodları Ne Anlama Gelir

0 Kodlu Yumurta Nedir?

Eğer ki yumurta kodu 0 ile başlıyor ise yumurtaların tamamı organik demektir. Tavuğa hiçbir şekilde hormon uygulanmadığını göstermektedir. Genellikle 0 ile başlayan tüm yumurta kodları hem daha sağlıklı hem de diğer yumurtalara bakarak çok daha pahalıdır.

1 Kodlu Yumurta Nedir?

Eğer ki yumurta kodları 1 ile başlıyor ise gezen tavuk yumurtası anlamına gelmektedir. Eğer ki 1 ile başlayan kodlu yumurtalara denk geldi iseniz bu yumurtaların tavuğu kümeste değil çiftlikte yetişmiş demektir. 0 ile başlayan yumurtalardan sonra en sağlıklı olan yumurta 1 ile başlayan yumurta kodlu olan yumurtalardır.

2 Kodlu Yumurta Nedir?

Gelelim 2 ile başlayan yumurta kodlarına. 2 numara ile başlayan kodlar kümes tavuğu yumurtasıdır. Piyasada en çok bulunan yumurta kodlarının geneli 2 numara ile başlamaktadır. Bu tür yumurtaların tavuklarında hormon ve yem konusunda bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bu yüzden ne yazık ki üzülerek söylemek isteriz ki bu koddaki yumurtalar 0 ve 1 ile başlayan kodlu yumurtalardan çok daha kötü yumurtalardır. Organik yumurta arayışınız var ise yumurta kodları ne anlama gelir artık biliyorsunuz.

Daha Fazla Oku: Aristo Diyet Listesi – Örnek ve Vegan

3 Kodlu Yumurta Nedir?

Son olarak gelelim 3 numaralı kodlu yumurtalara. Bu koddaki yumurtaların tavukları kafes tavukları olarak bilinir. Yani ne yazık ki bu yumurtalar fabrikasyon usulü ile üretilmektedir. Bu tavukların çoğu katkı maddeli yemler beslenmektedir. Bu koddaki yumurtalar Türkiye de en yaygın olan ve en çok satın alınan yumurtalardır.