Ana SayfaSağlıkEvcil Hayvan Sigortası Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil Hayvan Sigortası Nedirin cevabı, acil durumlarda yüksek veteriner faturalarını önleyerek hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştırır. Sigortalı hayvanların başına bir şey geldiğinde sigorta sağlayıcının veteriner ağındaki veterinerlerden birine gidilerek en kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir. Evcil hayvan sigortası yalnızca acil durumlar, kazalar, hastalıklarda yanınızda değildir. Minik dostlarımızın sağlığını ilgilendiren daha pek çok konu teminat kapsamında sayılır.

Sigorta teminatları şirketten şirkete değişkenlik gösterdiği için sigorta planları ücretsiz muayene, hediye bakım, kayıp arama, 3. şahıs mesuliyet gibi birçok farklı konuyu teminat altına alırlar. Evcil hayvanınızın sağlığının teminat altında olmasının rahatlığını yaşamak istiyorsanız şimdi hemen evcil hayvan sigortası yaptırmalısınız.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir

Kedilere Evcil Hayvan Sigortası Yaptırılabilir Mi?

Kediler tüm sigorta şirketleri tarafından sigortalanan hayvanlardan birisidir. Eğer kediniz 6 aydan büyük ve 10 yaşından küçükse, aşıları tamsa hemen onu sigortalatabilirsiniz. Önceden var olan hastalıklar, acil olmayan muayene ve tedaviler dışındaki birçok durumda sigortadan faydalanabilirsiniz.

Kedi sigortası yaptırmak kedi ebeveynleri açısından oldukça avantajlıdır. Veteriner hizmetleri oldukça pahalıdır. Basit bir muayene ve danışma için 100-300 TL arası ödeme yapılırken aniden yaptırılması gereken bir operasyon durumu oluştuğunda binlerce lira ödemeniz gerekir. Oysaki sigorta poliçeleri sabittir. Taksitli ödeme fırsatıyla aylık belli bir ücret ödeyerek minik dostunuzun sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Köpeklere Evcil Hayvan Sigortası Yaptırılır Mı?

Köpekler enerjileri, sempatileri, sadakatleriyle yüzyıllardır insanlarla iç içe yarayan canlılardır. Ailemizin bir parçası olan köpekler enerji dolu oldukları için bazen başlarına beklenmedik olaylar gelebilir. Günün sonunda veterinerde biten bu olaylar nedeniyle bütçenizi oldukça sarsan tedavi ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz. Oysaki evcil hayvan sigortası yaptırarak hem köpeğinizin sağlığını hem de bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Sigortanın sunmuş olduğu hizmetlerin rahatlığıyla keyifli günler geçirebilirsiniz.

Köpek sigortası 6 ay-10 yaş arasında olan, aşıları tam, ülkemizde beslenmesi yasaklı olamayan tüm köpeklere yapılır. Ülkemizde pitbull terrier, presa canaroi, fila brasileiro (Brezilya mastifi), dogo argentino, boerboel, japanese tosa (tosa inu), wolfdog, napoliten mastiff ve american bulldog ırklarının satışı, sahiplenilmesi ve bakımı yasaktır. Sigorta şartlarını karşılayan bir köpeğiniz varsa hemen köpek sigortası yaptırıp teminat altında olmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Eğer sorularınız varsa yorumlara yazabilirsiniz. infonuz