Ana SayfaOyunValorantValorant VPD Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant VPD Nedir?

Oyun dünyasında birçok terim oyuncuların merak ettiği konulardan birisidir. Merak edilen konulardan birisi de “Valorant VPD Nedir? ” sorusudur. Valorant VPD, “Valorant Pro Division” anlamına gelen, amatörlükten kurtulmuş profesyonel oyuncuların ve üst düzey uzman oyuncuların yer aldığı aynı zamanda bu oyuncuların birbirleriyle rekabet halinde olabilmesi amacıyla kurulmuş Valorant’ın FPL’idir. Yani bir oyun platformudur.

Özel ve spesifik terimleri ile oyunun içerisinde adeta başka bir dil kullanılmaktadır . Çok uzun süredir oyunu oynayan oyuncular zamanla tecrübe kazanmaktadır. Oyuncular, oyunda yer alan terimlere oldukça hakim hale gelmektedir. Oyuna yeni giren amatör oyuncular ise zamanla uzman olabilmektedir. Gelin bakalım Valorant VPD Nedir?

Valorant VPD Nedir ve Nasıl Çalışır?

VPD Valorant platformunda 10 kişilik oyuncu ekibi toplanır ve sistem otomatik olarak 2 kaptan seçer. Her bir kaptan ise oyuncuları tek tek seçer. Bu şekilde takım oluşturulur. VPD’de de 3 farklı şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Bu üç ligde kurulan takımlar en üst sıralara gelmeye çalışmaktadır. Üst sıralara gelen takımlara her ay sonunda farklı ödüller verilmektedir.

Ödülün derecesi 3 ligde de farklıdır. Ligin zorluğuna bağlı olarak ödül miktarı da yükselmektir. Oyunda geçirilen süreye göre oyuncu giderek uzmanlaşmaktadır. Buda doğal olarak lig atamasını sağlamaktadır. Yeterli düzeyde oyun oynayarak ve takımınız ile birlikte kendinizi geliştirirseniz kolay bir şekilde üst liglere yükselebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Valorant Twitch Drop Düşürme

Peki VPD’ ye Nasıl Katılınır?

Valorant VPD platformuna, amatör veya profesyonel olan her oyuncu girememektedir. VPD (Valorant Pro Division) ve VPDC ( Valorant Pro Division Challenger) platformuna sadece davetliler katılabiliyor.

FACEIT markası tarafından Valorant’ı profesyonel (amatör olmayan) olarak oynayanlara gönderiliyor. Bu 2 platformunun ligine seçilebilmeniz için FACEIT tarafından bizzat davet edilmeniz gerekmektedir. Amatör durumda iseniz o zaman Valorant Pro Divison Open’ ı deneyebilirsiniz.

Peki davetiye olmazsa VPD’ e nasıl kayıt olunacak?  Valorant Pro Division Open bünyesine giriş yaparak, Valorant Pro Division’a katılmaya hak kazanabilirsiniz. Valorant Pro Division Open platformu toplumda isteyen herkesin katılımına açıktır.

Bir ay sonuna kadar yapılan karşılaşmaların sonucuna göre sıradaki ilk 5 belirlenir. Eğer sıralamada ilk beş içinde bulunursanız VPD’ ye katılma şansını yakalayabilirsiniz. Valorant VPD Nedir yazımızın sonuna gelmiş olduk.