Ana SayfaOyunValorantValorant Grafik Ayarları 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Grafik Ayarları 2023

Valorant günümüzde en çok oynanan FPS oyunları arasında yer alıyor. Valorant Grafik Ayarları 2022 yılında da çok merak edilen konular arasında yer alacak. Riot Games tarafından yapılan oyunun oyuncu sayısı her ne kadar çok olsa da pek çok oyuncu grafik ayarları ile ilgili sıkıntılar yaşayabiliyor. Valorant grafik ayaları 2022 ile birlikte çok daha iyi bir oyun deneyimi elde edilebiliyor.

Ancak bilinmesi gerekiyor ki her bilgisayar için bu grafik ayarları aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Bilgisayarların grafik kartları ve diğer bileşenlerinin iyi bir oyun deneyimi için yeterli olması gerekiyor. Bu şekilde oldukça keyifli oyun saatleri geçirilebiliyor.

Video Genel Ayarları

Valorant’ta en iyi grafik ayarlarını yapmak için gerekli ayarlar arasında ilk olarak video genel ayarları geliyor. Valorant grafik ayarları 2022 olarak çözünürlüğün max olması gerekiyor.

  • Ekran modunun ise tam ekran olması ve en boy oranının da varsayılan yapılması gerekiyor.
  • Pil üzerindeki FPS sınırlaması ayarını da 144 yapmalısınız.
  • Diğer FPS ayarlarından söz edecek olursak da pilde azami FPS ayarı, her zaman arka plan FPS’yi sınırla ve her zaman maksimum FPS ayarlarının 144 yapılması gerekiyor.
  • Geri kalan FPS ayalarının ise 60 ayarına getirilmesi isteniyor.
Valorant Grafik Ayarları 2022

Video Grafik Ayarları

Valorant grafik ayaları 2022 için malzeme kalitesi ayarının orta ve doku kalitesi ayarının yüksek olması gerekiyor.

  • Detay kalitesi için de orta ya da yüksek olması yeterli oluyor. İyi bir oyun deneyimi için UI kalitesinin düşükte, Vinyet ve Vsync ayarlarının da kapalı olması gerekiyor.
  • Kenar yumuşatma ayarının ise MSAA 2x’te olması yeterlidir.
  • Anizotropik filtrelemenin 4x ve netliği arttırın ayarının “ON” olması gerekmektedir.
  • Bunun yanında genel ayarlar olarak cesetleri göster ve kanı göster ayarlarını etkinleştirmek iyi bir oyun deneyimi için gerekli olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Valorant Terimleri ve Anlamları