Ana SayfaOyunValorantValorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant server değiştirme nasıl yapılır sorusu oyun severler tarafından sıklıkla merak edilen bir sorudur. Valorant, Microsoft Windows için Riot oyun şirketi tarafından geliştirilen bir nişancı oyunudur. Bu oyun, kullanıcının bir çatışmayı deneyimlemesini sağlar. Valorant şu anda genç ve oyun sever insanlar arasında oldukça popüler.

Valorant Nedir?

Oyundaki her kahraman/karakter, oyuncunun ön saldırıda savunma yapmasına ve dikkat dağıtmasına yardımcı olan benzersiz yeteneklere sahiptir ve bu yetenekler oyunu kazanmanızı sağlayan yeteneklerdir. Riot Games’in Valorant’ta sunduğu sıralama sistemi, performansınızı analiz etmenize ve oyun arkadaşlarınızla oyun becerilerinizi karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Valorant, haksız rekabet olabileceğini düşünerek kullanıcıların kendi karakterini herhangi bir açıdan özelleştirmesine izin vermemektedir, ancak silahlarınızı farklı görünümler uygulayarak özelleştirebilirsiniz. Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır sorununa gelin bir göz atalım.

Daha Fazla Oku:Valorant Mesajlar Geç Gidiyor Hatası [Çözüm]

Valorant Yüksek Ping Problemi

Oyun içerisinde karşılaşılan yüksek bir ping oyuncu hareketlerinde gecikme meydana getirdiği için, ping bu tür online çatışma oyunlarda oldukça önemli bir faktördür. Birinci şahıs nişancı oyununda, hafif bir gecikme bile maçı kaybetmenize sebep olabilir ve bu yüzden düşük bir pinge sahip olmak, oyuncuların gerçek potansiyellerini ve yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olur. Bu yüzden oyuncular daha hızlı akış imkanı veren serverlara geçmek ister.

Riot Games genellikle oyuncuların sunucularını yaşadıkları bölgeye göre ayarlar. Sunucu bölgesini değiştirmek için Valorant’ın destek sayfasına giderek oyunda bulunan mevcut bölgeleri listeleyebilmek amacıyla ‘Kontrol Et’e tıklamanız gerekir. Valorant’ta sunucuları nasıl bulacağınız ve değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır, aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü?

Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Valorant’ı açın
  • Ana ekrandan Oynat düğmesini seçin
  • Oynamayı sevdiğiniz herhangi bir oyun modunu seçin
  • Ad başlığının sağ üst köşesinde üç satırlı bir düğme bulunur.
  • İmlecinizi bu noktaların üzerine getirin
  • Bölgenizdeki kullanılabilir sunucular görünecektir
  • İstediğiniz sunucuyu seçin
  • Ayrıca istediğiniz gibi birden fazla sunucu seçebilirsiniz.
  • Valorant’ta daha iyi bir oyun deneyimi için düşük gecikmeli sunucuyu seçmeniz önerilir.
  • Bu adımdan sonra maça başlayabilirsiniz.

Valorant Server Değiştirme Nasıl Yapılır adlı makalemiz burada son buluyor.