Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

TikTok‘taki imrenilen mavi onay işareti, herhangi bir sosyal medya sitesinde olduğu gibi TikTokta da önemlidir. Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır sorusu da bundan dolayı TikTok kullanıcıları tarafından çokça soruluyor. Bu özellik öncelikle prestij için ve ama aynı zamanda popüler bir hesabı taklitçilerden ayırt etmek için TikTok tarafından kullanılır.

Peki Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır ve bunu neden yapmalısınız? Taklitçilerin yükselişi ve platformdaki derin sahte videoların miktarı göz önüne alındığında, doğrulama sorunu TikTok’ta özellikle akut. Mavi rozet, ünlülerin veya tanınmış kişilerin sahte hesaplarının ilgi görmesini engellediği için doğrulanmış bir hesaba değer katar.

Bu hedefler sahte ve taklitçilere açıkça yardımcı olsa da, TikTok’ta doğrulama kazanmak göründüğü kadar kolay değil. Ünlüler ve tanınmış kişiler, adlarının ve yüzlerinin kullanılmasını önlemek için paylaşım yapmasalar bile TikTok hesapları oluşturmaya teşvik ediliyor. En son aktör Tom Cruise’a oldu.

Daha Fazla Oku: TikTok 2021 En İyi İçerik Üreticisi Oylaması

Deepfake’lerin viral hale gelmesinin ardından kendi TikTok hesabını oluşturan Cruise gibi ünlüler ve figürler için sosyal medya platformları, yaygın olarak bilinen statüleri nedeniyle mutlu bir şekilde doğrulama sağlıyor.

Ancak, önemli hayran kitlelerine sahip daha az bilinen diğer içerik oluşturucular için ne olacak? Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır

TikTok’un Mavi Tikli Hesap Ne Anlama Geliyor?

Bir hesabın mavi onay işaretine sahip olması, TikTok’un hesabı iddia ettiği kişi tarafından yönetildiğini kabul ettiği anlamına gelir. Kullanıcıların platformda gördükleri için güven oluşturmanın bir yoludur.

TikTok tarafından yazılan bir blog yazısı, “TikTok’un doğrulanmış rozeti, dikkate değer kişilerin, kullanıcıların orijinal içerik gördüklerini bilmelerini sağlamanın kolay bir yoludur ve yüksek profilli hesaplar ile takipçileri arasında güven oluşturmaya yardımcı olur” diye açıklıyor.

Yani Cruise’un resmi TikTok sayfası aslında Cruise tarafından yönetiliyor. Bir hesap belirli bir takip düzeyi kazandıktan sonra – ki bu ünlüler, markalar veya diğer kişiler için yaygın bir durumdur – doğrulama genellikle verilir.

Diğer ünlü TikTok yaratıcıları, dansçılar Charli D’Amelio ve Addison Rae dahil olmak üzere hesapları doğruladı. Bu TikToker’lar ün kazandıktan sonra TikTok, hesaplarını hayran hesaplarından ayırt edilmeye değer gördü.

TikTok’taki doğrulanmış rozeti, arama sonuçlarında ve hesap sayfasında bir kullanıcının hesap adının yanında görülebilir. Peki Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir: TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

TikTok’ta mavi bir onay işareti kazanmak göründüğünden daha zordur. Instagram veya Twitter’dan farklı olarak, kullanıcılar doğrulama işlemini başlatamaz.

Bu nedenle, bir içerik oluşturucunun takipçisi olsa bile, hesabının doğrulanmaya değer olup olmadığını belirlemek yalnızca TikTok’a bağlıdır.

Binlerce ila milyonlarca takipçisi olan hesaplara ek olarak, doğrulanmış hesaplar sık ​​sık paylaşımda bulunur. Ayrıca beğeniler, yorumlar, paylaşımlar, hashtag’ler ve görüşlerle yüksek etkileşim elde ederler. Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır diye soranlar için en can alıcı noktalar aşağıda.

  • Tutarlı günlük takipçi artışı: Sürekli olarak günde yaklaşık 500-2.000 takipçi kazanan hesaplar
  • Artan izlenme süresi: Gittikçe daha fazla görüntüleme ve izlenme süresi alan hesaplar
  • Medya kapsamı: Gazeteler, TV şovları ve dergiler gibi önde gelen ve saygın medya platformlarında yer alan kullanıcıların hesapları
  • Sürekli viral içerik: Sürekli viral hale gelen içerik yayınlayan hesapların olması
  • Diğer sosyal medya platformlarında hesap doğrulama: Facebook, Instagram ve/veya Twitter’da zaten doğrulanmış kullanıcıların hesaplarına sahip olmak

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılırın cevabını bir de TikTok’un kendi açıklamalarından okuyalım

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır ile ilgili aşağıdaki paragraflar TikTok resmi sayfasından alınmıştır.

Hesabın orijinal, benzersiz, aktif olup olmadığı ve elbette önemlidir ancak Topluluk Kurallarımıza ve Hizmet Şartlarımıza uygun olup olmadığı da dahil olmak üzere, doğrulanmış bir rozet verilirken dikkate alınan bir dizi faktör de dikkate alınır.

Bununla birlikte, doğrulanmış rozeti, TikTok tarafından onaylandığı anlamına gelmez. TikTok’un herkes için güvenli ve eğlenceli bir platform olarak kalmasını sağlamak için kullanıcıların yönergelerimize uyması önemlidir ve doğrulanmış kullanıcılar bunun bir istisnası değildir.

Medya kuruluşlarından gelen haberler de orijinal bir hesaba dikkat çekiyor. Bu nedenle, birçok doğrulanmış hesap, viral TikTok trendlerine veya kapsanan zorluklara katılır.

Son olarak, bir kullanıcı başka bir sosyal medya hesabında doğrulanırsa, o hesabı TikTok sayfasına bağlamalıdır. Tüm bunlar yardımcı olsa da, bir hesabın doğrulama etkisini hak edip etmediğini belirlemek yine de TikTok’a kalmış.

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır yazısının sonuna geldik. Konu hakkında sizleri bilgilendirdiysek bizim için yeterlidir.