Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTiktok Kazanç Hesaplama - 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tiktok Kazanç Hesaplama – 2023

Tiktok kazanç hesaplama, canlı yayınlar sonrası biriken jetonlar için gerekli bir hamledir. Sizler de biriken jetonlarınızı bu yazı sayesinde ne kadar değerli olduğunu hesaplayabilir, ona göre ödeme talebi oluşturabilirsiniz. Günümüzde kısa sürede insanlar arasında kullanılması yaygınlaşan Tiktok platformu ile insanlar gelir elde edebilmekte ve fenomenliğini arttırabilmektedir.

Sizler de bu platform üzerinden para kazanmak istiyorsanız içerik üretmeye başlayabilir ve görüntülenme elde ederek para kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu bakiyeler için Tiktok kazanç hesaplama işlemi işinizi görecektir. Peki bu işlem nasıl yapılmaktadır, gelin birlikte görelim.

Tiktok Kazanç Hesaplama

Tiktok kazanç hesaplama işlemi çok basittir. Sizler de size vereceğimiz adımları uygulayarak ne kadar para kazandığınızı hemen hesaplayabilirsiniz. Bu jetonları yayınlarınızı izleyen kişiler belirli ücretler karşılığında sizlere göndermektedir. Bu jetonları yayınlarınızda toplayarak sizler de para kazanabilirsiniz.

Tiktok kazanç hesaplama işlemi için bulunan birtakım web sitelerini kullanarak yayıncıların ortalama kazançlarını da görebilirsiniz. Ancak bu değerlerin net bir değer olmadığını sadece ortalama bir değer olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Doğru değeri sadece Tiktok ve yayıncı bilebilir.

Tiktok üzerinden jeton satın alırken 100 jeton ortalama olarak 9,5 TL’ye tekabül etmektedir. Ancak bu jetonları gerçek paraya dönüştürürken Tiktok komisyon almaktadır. Bu ücretler netleştirildiğinde ise 100 jeton ortalama olarak 4 TL olarak sizlere ödenmektedir. Sizler de bu yöntemi kullanarak Tiktok kazanç hesaplama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hediyeler dışında gelir elde eden Tiktok yayıncıları da bulunmaktadır.

Bu yayıncılar birtakım firmalar ile görüşerek sponsorluk almakta ve yayınlarında ürün tanıtımı yaparak gelir elde etmektedir. Bu gelirleri ne yazık ki sadece firma ve Tiktok yayıncı bilebilir. Bu nedenle sponsorluk gelirini üçüncü kişiler bilemeyecektir. Peki bu jetonların fiyatları ne kadar gelin birlikte görelim.

Tiktok Jeton Satın Alma

Tiktok üzerinden jeton satın alarak kullanıcılar yayıncılara jeton bağışlamaktadır. Yayıncılar ise bu jetonları bozdurarak gelir elde edebilmektedir. Tiktok kazanç hesaplama işlemi ile elde ettiği jetonları para birimine dönüştürebilir. Güncel olarak jeton fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 70 Jeton 6,69 TL
  • 350 Jeton 33,99 TL
  • 1400 Jeton 134,99 TL
  • 3500 Jeton 339,99 TL,
  • 7000 Jeton 679,99 TL

Yukarıda yer aldığı gibi fiyatlar üzerinden jeton satın alarak yayıncılara destek olabilirsiniz. Bu alımlarınız üzerinden bir miktar Tiktok’a komisyon ödeyerek yayıncılara para ulaştırabilirsiniz. Aldığınız paketlerde jeton miktarının ortalama fiyatı değişken olup her bir paket 70 jetonun kat sayıları olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer bu jetonlar tarafınıza verilirse satın alınan fiyat üzerinden değer biçmeniz yanlış olacaktır.

Jetonların alım ve bozdurma fiyatları birbirinden bağımsızdır. Tiktok ise bu alım ve bozdurma işlemlerinden büyük bir gelir elde etmektedir. Sizler de jetonlarınızı bozdururken Tiktok kazanç hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Benzer bir içeriğimiz olan “Tiktok Sunucu Hatası Çözümü” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.