Ana Sayfaİlgi ÇekenlerDünyada En Çok Konuşulan Diller Sıralaması
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dünyada En Çok Konuşulan Diller Sıralaması

Dünyada en çok konuşulan diller sıralaması her geçen gün şekillenmekte ve güncel hali merak edilmektedir. Siz de bu sıralamayı merak ediyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda hangi dilin en çok konuşulduğunu öğrenebilir, diller arası rekabet hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu bilgiler doğrultusunda siz de yeni bir dil öğrenmek istediğinizde doğru dili tercih edebilir ve ona göre öğrenim gerçekleştirebilirsiniz. Dil öğrenmek adına yapılacak çalışmalar size büyük başarılar getirecek ve her geçen gün kendinize yeni bir şeyler katmanızı sağlayacaktır. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte dünyada en çok konuşulan diller sıralaması nasılmış görelim.

Dünyada En Çok Konuşulan Diller Sıralaması

Dünyada en çok konuşulan diller sıralaması için aşağıda yer alan listeye göz atabilirsiniz. Bu liste her geçen dün şekillenmekte ve farklı veriler doğurabilmektedir.

  1. İngilizce – 1.132 Milyon Kişi
  2. Mandarince – 1.117 Milyon Kişi
  3. Hintçe – 615 Milyon Kişi
  4. İspanyolca – 534 Milyon Kişi
  5. Fransızca – 280 Milyon Kişi
  6. Arapça – 274 Milyon Kişi
  7. Bengalce – 265 Milyon Kişi
  8. Rusça – 258 Milyon Kişi
  9. Portekizce – 234 Milyon Kişi
  10. Endonezce – 198 Milyon Kişi

Bu listede ne yazık ki ilk 10’a Türkçe girememektedir. Peki Türkçe kaçıncı sırada diye merak ediyorsanız eğer 20. sırada olduğunu söyleyebiliriz. En çok tercih edilen lehçesi ise Türkiye Türkçesidir. Ayrıyeten Azerbaycan Türkçesi, Özbekçe, Uygurca, Kazakça, Türkmence ve Tatarca olarak devam etmektedir.

Dünyada En Çok Konuşulan Diller Sıralaması

Dünyada En Çok Öğrenilen Diller

Siz de yeni bir dil öğrenmek istediğiniz vakit mutlaka Dünyada en çok konuşulan diller sıralaması hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz. Böylelikle öğrenmek istediğiniz dili şekillendirebilir ve hayal ettiğiniz başarılara kavuşabilirsiniz.

İş hayatınızda, akademik hayatınızda birçok getirisi olacak olan dil öğrenme çabası aynı zamanda birçok kişi tarafından hobi olarak da tercih edilmektedir. Siz de yukarıda yer alan listeye bakarak en çok konuşulan diller arasında tercih yapabilir ve kendinize başarı katabilirsiniz.

İngilizce her ne kadar en çok konuşulan dil olsa da birçok kişi tarafından bilindiği için pek kıymeti olmamaktadır. Yoldan 10 kişi çevirseniz 7-8 tanesinin İngilizce bilme olasılığı var iken İspanyolca, Fransızca gibi dilleri bilen kişilere rastlamanız pek mümkün değildir. Bu sebepten dolayı da getirisi fazla olabilmektedir.

İngilizce A1 Kelime Listesi hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.