Ana SayfaSosyal MedyaTikTokTikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

Yakın zamanda TikTok’ta yeni kişileri takip etmeye çalıştığınızda “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatası aldınız ve TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar diye merak içerisindesiniz. Bu sorunla karşılaşan birçok kullanıcı var ve bu oldukça sinir bozucu olabilir.

Yeni insanları takip etmek isteyebilirsiniz ama yapamazsınız çünkü TikTok bunu yapmanızı engelliyor. Bu makalede, hatayı nasıl düzelteceğinizi ve bir daha olmasını nasıl önleyeceğinizi öğreneceksiniz.

TikTok’ta “Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz” Hatası Nedir?

Peki “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatası nedir? “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatası, aşağıdaki TikTok sınırını aştığınız anlamına gelir. Başka bir deyişle, geçici olarak yeni insanları takip edemezsiniz.

13 Mayıs 2021’de TikTok’ta aşağıdaki özellik kapalıydı ve bu da birini takip etmeye çalıştığınızda “Hesap takip edilemedi” hatasıyla sonuçlandı.

TikTok kapalıysa, en iyi seçeneğiniz, hatayı kendi taraflarında düzeltene kadar beklemektir. Peki engel yediyseniz TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

İlginizi Çekebilir: TikTok 2021 En İyi İçerik Üreticisi Oylaması

TikTok’ta “Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz” Hatasını Nasıl Düzeltirim?

Şimdi, bu hatayı TikTok’ta nasıl düzeltirim? TikTok’ta “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatasını düzeltmek için beklemeniz gerekecek. Hata mesajı, hatayı kaç kez aldığınıza bağlı olarak genellikle birkaç dakika veya daha uzun sürer.

TikTok’ta kimseyi takip edemiyorsanız, bunun nedeni aşağıdaki sınırı aşmış olmanızdır. Hata mesajının kaldırılmasını beklemek dışında bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Peki TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok’ta “Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz” Hatası Neden Var?

Takip sınırını aştığınız için “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatası alırsınız. Diğer tüm sosyal medya platformları gibi, TikTok da uygulamalarında spam, bot ve otomasyonu azaltmaya çalışıyor.

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar

Bu nedenle, insanları çok hızlı takip ederseniz, TikTok bir bot olduğunuzu düşünecek ve sizi takip etmenizi geçici olarak engelleyecektir. Hatayı almanızın en yaygın nedeni, takip et/takip etmeyi bırak stratejisini yapıyor olmanızdır.

Takip etme/takip etmeyi bırakma stratejisi temelde bir insan listesini takip etmek ve onların da sizi takip edeceklerini ummaktır. TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkarın cevabı de burada gizli.

Takip et/takip etmeyi bırak stratejisini kullanmak istiyorsanız, bunu kötüye kullanmadığınızdan ve aşağıdaki sınırı aşmadığınızdan emin olun. Aksi takdirde, ilerlemenizi engelleyecek şekilde takip etmeniz engellenir.

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

Yani ilk defa TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası aldığınızda engel 6 saat içince kalkacaktır. Eğer tekrar aynı hatayı alırsanız bu yasak 24 saate kadar çıkar. Bu böyle artarak devam eder ve 3. kez alındığında 72 saat engel verir. Son olarak 4. kez alındığında ise engelin kalkma süresi 1 ay olarak bilinir.

Örneğin, hata mesajı kaybolduktan hemen sonra bir grup kullanıcıyı takip etmeye başlarsanız, tekrar takip etmeniz engellenir. Ayrıca bloğun süresi daha uzun olacaktır.

Hata mesajı kaybolduktan ve artık takip etmeniz engellenmedikten sonra, bir grup insanı tekrar takip etmeye başlamamalısınız. Bu, bir dahaki sefere blokun süresini artıracaktır.

TikTok’ta Takip Limiti Var Mı?

TikTok’ta belirli bir takip sınırı yoktur. Ancak, saatte 30’dan fazla kullanıcıyı takip etmemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Hesabınız için TikTok’ta gerçek takip sınırını bulmanın tek yolu, kendi başınıza test etmektir. Kendiniz için nasıl test edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • “Çok hızlı takip ediyorsunuz” hatasını alana kadar mümkün olduğunca çok kullanıcıyı takip edin.
  • Her dakikadan sonra, hata mesajı kaldırılana kadar diğerlerini tekrar takip etmeyi deneyin.
  • İşlemi tekrarlayın ve her seferinde bloğun süresini sayın.

Elinizde biraz boş zamanınız varsa, hesabınızın takip limitini öğrenmek için yukarıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin: Tiktok Yazısı Olmadan Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

TikTok’ta “Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz” Hatası Almadan Nasıl Takip Ederim?

Hatanın tekrar oluşmasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu ipuçlarını takip edin ve gelecekte başkalarını takip etmeniz asla engellenmeyecek.

  1. Belirli aralıklarla diğerlerini takip edin.

Bir dahaki sefere başkalarını takip ettiğinizde, bunu belirli aralıklarla yaptığınızdan emin olun. Bir aralığın bir örneği, her 2 dakikada bir bir kişiyi takip etmektir.

Başkalarını belirli aralıklarla takip etmek, eylemi kötüye kullanmadığınız için engellenmenizi önleyecektir.

  1. Bir saat içinde 30’dan fazla kullanıcıyı takip etmeyi bırakın

Takip etmenizin engellenmesini önlemek için saatte 30’dan fazla kullanıcıyı takip etmemeye çalışmalısınız. TikTok’un takip limiti saatte 30 kullanıcıdır. Bu, izlemeniz gereken genel kılavuzdur.

  1. Otomasyonu kullanmayın

Otomasyonu kullanmak, takip etmenizin engellenmesinin hızlı bir yoludur.

Bunun nedeni, TikTok’un algoritmasının otomasyon kullandığınızı algılayıp sizi engelleyebilmesidir. Eğer bu illegal işlemleri yaparsanız, TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar diye çok sormak zorunda kalırsınız

Otomasyon ayrıca TikTok’un Topluluk Kurallarına da aykırıdır ve hesabınız bir tanesini kullanmaktan askıya alınabilir.

İlginizi Çekebilir: TikTok Kazanç Hesaplama

TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar yazımızın son kısmına ulaştık. Bu sorunuza cevap olduğunuzu umarak yazımızı sonlanrıdıyoruz. TikTok Takip Engeli Ne Zaman Kalkar gibi başka sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız