Ana SayfaSpotifySpotify Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Spotify’a nasıl hızlı bir şekilde şarkı yükleyebileceğimizi öğreneceğiz. Spotify Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır sorusunu akıllardan silmeyi amaçlıyoruz. Aslında Spotify’ın bu kadar popüler olmasının nedeni basit. Kullanımı oldukça kolay. Spotify şarkı yükleme nasıl yapılır diye merak ediyor iseniz bu işlemin de oldukça kolay olduğunu bilmelisiniz.

Sanatçılar, platformun piyasaya sürülmesinden bu yana sanatçı topluluğuna hizmet eden Spotify dağıtım ortaklarından herhangi biriyle çalışarak müziklerini platformda yayınlayabilirler.

Son yıllarda Spotify, meta verilerin kalitesini ve sanatçıların hak ihlallerinden korunmasını sağlamak için dağıtım ortaklarıyla işbirliğini önemli ölçüde geliştirdi. Ayrıca, kullanıcılarına Sanatçılar için Spotify’a anında erişim ve çok daha fazlasını sunarlar.

Spotify Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır?

Müzik dosyalarını Spotify’da almak için bağımsız sanatçılar, distribütör olarak da bilinen bir dijital hizmet sağlayıcısını kullanmalıdır. Distribütör, medyayı Spotify, Apple Music, Deezer ve diğerleri gibi akış platformlarına dağıtmaya odaklanan bir hizmettir.

Bağımsız sanatçılar çevrimiçi bir platforma kaydolur ve müziklerini yerel dosyalar aracılığıyla gönderir ve ardından Spotify’a aktarılır. Çoğu büyük plak şirketi, sanatçılarının müziğini Spotify’da çalmaya özen gösterir. Spotify şarkı yükleme nasıl yapılır eğer gerçekten merak ediyor iseniz bu distribütörler hakkında aşağıda daha fazla bilgi bulacaksınız.

Daha Fazla Oku: Spotify Videolu Şarkı Paylaşma

Şarkı Yüklemesi Yapabileceğiniz 5 Distribütör

Spotify Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır

Hangi distribütörün sizin için doğru olduğuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bazı distribütörler yalnızca davetiye ile üye kabul eder, diğerleri ise kabul edilen veya reddedilen bir başvuru formunu doldurmanızı ister. Modelleri birbirinden çok farklı olabilen çok farklı sağlayıcılar vardır. Aşağıda en popüler dağıtıcılardan biri olan TuneCore için genel bir bakış sunacağız.

  • CD Baby
  • TuneCore
  • AWAL
  • Horus Music
  • Spinnup

Spotify Yüklemek ve Fiyatları

TuneCore’un arayüzünün anlaşılması kolaydır ve sürümleri düzenlerken fazla bilgi gerektirmez. Bazı sanatçılar için bu çok uygundur. Ancak, barkodlar ve ISRC’ler gibi kapsamlı etiket kopyaları ve bilgileri gerektiren daha köklü sanatçılar veya etiketler henüz sisteme dahil edilmemiştir.

TuneCore, sanatçılardan hem yıllık hem de sürüm başına ücret alıyor. TuneCore’un mevcut fiyatları, ilk yıl için single başına yıllık 9,99 € ve albüm başına yıllık 29,99 € ve sonraki her yıl için 39.99 €’dur.

İlginizi Çekebilir: Spotify QR Kod Okutma