Ana SayfaSpotifySpotify QR Kod Okutma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify QR Kod Okutma

Spotify ülkemizde olduğu gibi dünyada da çok fazla sevilen ve kullanılan bir müzik platformudur. Spotify QR Kod Okutma işlemi ise platforma yeni giren bir işlemdir. Sevilen şarkıların dinlenmesinin yanı sıra yeni şarkıların keşfedilmesinde  de büyük rol oynamaktadır.

Yeni keşfettiğiniz bir şarkıdan arkadaşınıza bahsettiğinizde ve onun da bu şarkıyı dinlemek istediğinde ise şarkı ismini uzun uzun aramak yerine tek yapması gereken Spotify QR kod okutma olacaktır. Sportify’ın bu özelliği sayesinde şarkı paylaşımları son derece kolay ve hızlı olmaktadır.

Spotify QR Kod Okutma Programı

Spotify karekodları şarkıların kolay bir şekilde paylaşılmasına izin veren bir özellik olmaktadır. Spotify kullanıcıları şarkıların kodlarını okutarak hızlı ve kolay bir şekilde şarkıyı dinlemeye başlayabilmektedir. Hızlı yanıt anlamını taşıyan karekod, siyah ve beyaz bir desenden oluşmaktadır ve Spotify’da her şarkıya ait bir karekod bulunmaktadır.

Karekodu okutarak hızlı bir şekilde şarkıya başlamak için akıllı telefonlarınızın kameralarını kullanmanız gerekmektedir. Birçok telefonda dahili karekod okuyucusu bulunmaktadır. Eğer sizin telefonunuzda dahili bir karekod okuyucusu bulunmuyorsa o zaman uygulama marketlerinden bir program indirmeniz gerekmektedir.

Spotify QR Kod Okutma Nasıl Yapılır?

  • Telefonunuzda bir karekod tarayıcısı yükledikten sonra ise yapmanız gereken öncelikle Spotify uygulamasını kendi telefonunuzdan açmanız gerekmektedir.
  • Daha sonrasında arama çubuğunda bulunana kamera simgesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Son aşamada ise açılan kameranızda ilgili bölüm ile QR kodu eşleştirmeniz yeterli olacaktır. Spotify QR kod okutma işleminin son aşaması ise izin verilmemişse bu ayarı izin ver olarak değiştirmektir.

Daha Fazla Oku: Spotify Videolu Şarkı Paylaşma