Ana SayfaSpotifySpotify Videolu Şarkı Paylaşma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Videolu Şarkı Paylaşma

İnstagram hikayelerini daha da hareketlenmek isteyenler sıklıkla Spotify videolu şarkı paylaşma nasıl yapılacağı ile ilgili araştırma yapıyor. Bizler de bu yazımızda Instagram hikayelerinizde bir adım öne çıkmanızı ve daha fazla izlenme oranını yakalama şansınız olan bu özelliği nasıl kullanacağınızı adım adım açıklayacağız.

Spotify’ın Instagram hikayelerinde şarkı paylaşma özelliği zaten bulunuyordu. Ancak yapılan son güncellemelerle artık Instagram kullanıcıları hikayelerinde Spotify kliplerini paylaşmaya başladı. Spotify ile Instagram’ın yapmış olduğu bu iş birliği sayesinde de Instagram hikayelerinin daha renkli bir hal alması sağlandı.

Instagram Hikayelerinde Spotify Klipli Şarkı Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Spotify videolu şarkı paylaşma seçeneği kısa süre içerisinde çok sevildi ve başta fenomenler olmak üzere birçok Instagram kullanıcısı tarafından hikayelerinde yer verildi. Ancak eğer bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız üzülmenize ya da endişe etmenize gerek yok.

Canvas videoların paylaşılabilmesi için hazırlanan kısa videolar sayesinde Instagram hikayelerinde paylaşılan bilmektedir. Hazırlanan bu kısa videoların uzunlukları da Instagram hikayeleri ile uyumlu olduğu için hikayelerde paylaşma imkanı sunuyor.

Canvas videolarında yapılan bu değişikler ise şu anda sadece sanatçılar tarafından kullanılan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Diğer kullanıcılar ise ancak sanatçıların hikayelerini paylaşarak bu özelliğe ulaşabiliyor.

Spotify Videolu Şarkı Paylaşma

Bu sebeple Spotify videolu şarkı paylaşma özelliğini kullanabilmeniz için sadece sanatçıların hikayelerini kullanabilirsiniz. Ancak bu özelliğin en kısa süre içerisinde normal Instagram kullanıcılarının da hizmetlerine sunulması beklenmektedir.

Canvas özelliğinin bir diğer handikapı ise şu anda sadece İOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. Ancak Spotify’da yapılan geliştirmeler ile en kısa süre içerisinde Android cihazlarda da kullanılmasını sağlayacak.

Daha Fazla Oku: Spotify Bazı Şarkıları Çalmıyor [ÇÖZÜM]