Ana SayfaSpotifySpotify Sanatçı Hesabı Açma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Sanatçı Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Spotify For Artists Spotify Sanatçı Hesabı Açma Nasıl Yapılır sorusunun cevabıdır. Spotify For Artist, Spotify sanatçı hesabı açma işlemini gerçekleştirmenize, doğrulanmanıza ve kariyerinizi ilerletmek için istatistiklere ve araçlara erişmenize olanak tanıyan, Spotify tarafından sağlanan ücretsiz bir hizmet platformudur. Platform, platformunda yayınlanmış en az bir şarkısı olan herhangi bir sanatçı tarafından erişilebilir.

Öncelikle, Sanatçılar İçin Spotify, Spotify sanatçı profilinizde daha profesyonel görünmesi için değişiklik yapmanıza olanak tanır. Bu, sektördeki daha fazla hayran, küratör ve diğer profesyonelleri çekmenize yardımcı olacaktır.

Spotify Sanatçı Hesabı Nedir?

Spotify For Artists ana sayfası, sanatçı spotify sayfanızın performansının mükemmel bir özetidir. En iyi üç şarkınızı, hangi çalma listesinde olduğunuzu ve Akışlarınızın, Dinleyicilerinizin ve Takipçilerinizin yedi günlük hızlı bir özetini görebilirsiniz.

Müziğinizi çalma listelerine nasıl ekleyeceğiniz konusunda muhtemelen zaten araştırma yaptınız ve bunun kolay olmadığını gördünüz. Bir Spotify çalışanı tarafından keşfedilmenin yanı sıra sık sık Spotify’ın küratörlüğünde çalma listelerine nasıl yerleştirileceğim sorusu soruluyor.

Spotify küratörlüğünde bu çalma listelerine adım atabilirsiniz, ancak bunlara yalnızca Spotify for Artist platformu üzerinden erişilebilir. Bir seferde yalnızca bir sürüm gönderebileceğinizi ve dikkate alınabilecek kadar önceden bir çıkış tarihi belirlemenin son derece önemli olduğunu unutmayın. Peki o zaman Spotify Sanatçı Hesabı Açma işlemine başlayabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Spotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır?

Spotify Sanatçı Hesabı Açma Nasıl Yapılır

Spotify Sanatçı Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

  • Spotify sanatçı hesabı açma için yapmanız gereken ilk adım, Spotify’dan sanatçı sayfanızı talep etmektir.
  • Spotify Sanatçı Hesabı Açmak için artists.spotify.com uzantısından başvuru yapmalıdır.
  • Bu, Spotify’ın Sanatçı profilinizden (kapak resmi, biyografi, konserler, profil resmi…) sorumlu kişinin siz olacağını bilmesini sağlayacaktır.
  • Spotify sanatçı hesabınız kurulup çalıştığına göre, sonraki adım Spotify’ın hesabınızı bir sanatçı olarak doğrulamasıdır.

Bu, daha önce isteğe bağlı olarak belirtilen normal hesap doğrulamasından farklıdır. Doğrulama, bir sanatçı olarak profilinizi güçlendirmeye yardımcı olur ve yalnızca Spotify’ın algoritması tarafından değil, aynı zamanda Spotify’ın içerik küratörleri tarafından da fark edilmenizi sağlar.

Spotify Sanatçı Hesabı

Normalde, sanatçı hesabı doğrulama süreçleri, bir sanatçının bir gereklilik olarak minimum takipçi sayısını karşılamasını gerektirir. Neyse ki, Spotify sanatçı doğrulama süreci artık takipçi sayınız ne olursa olsun tüm sanatçılara açık.

Spotify sanatçı hesabı açma işlemini yapıp sanatçı olarak doğrulandığınızda, sanatçı adınızın yanında mavi bir doğrulama onay işareti göreceksiniz; bu, sanatçı profilinizin artık doğrulandığı anlamına gelir. Aynı zamanda, gösterge tablonuzdaki “Sanatçılar için Spotify” içgörü sistemi aracılığıyla artık çeşitli araçlara ve bilgilere erişebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Spotify Lyrics Açma – PC ve Mobil (Şarkı Sözleri)