Ana SayfaSpotifySpotify Lyrics Açma - PC ve Mobil (Şarkı Sözleri)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Lyrics Açma – PC ve Mobil (Şarkı Sözleri)

Spotify’da sevdiğiniz şarkıları çalarken şarkı söylemek ister misiniz? Spotify Lyrics Açma işlemi gerçekten çok basit. Tüm şarkı sözlerini, değilse de bazılarını hatırlamakta sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer durum buysa, burada sizin için bir rehberimiz var. Spotify’da çalmakta olan şarkının sözlerini nasıl görüntüleyeceğinizi size göstereceğiz. İster masaüstü, ister web veya mobil uygulaması üzerinden müzik çalıyor olun, hepsini göstereceğiz.

Spotify, ücretsiz ve premium planlar sunan en iyi müzik akışı hizmetlerinden biridir. Kullanıcılarının üyeliklerine bakılmaksızın kullanabilecekleri, farklı sanatçı ve türlerden milyonlarca şarkı içeren geniş bir müzik kütüphanesine sahiptir. Spotify Lyrics Açma rehberi başlıyor.

Spotify Lyrics Açma

Bunun yanı sıra kullanıcılar, platformdaki çoğu şarkının sözlerini de görüntüleyebiliyor. Bu şekilde şarkıya eşlik edebilir veya müzik çalarken sanatçının ne söylediğini kontrol edebilirler.

Şarkı sözü özelliğinin yardımıyla, Spotify’da şu anda çalmakta olan şarkıyı aramak için tarayıcınızı açmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken uygulamada şarkı sözleri sayfasını veya bölümünü bulmak ve hazırsınız.

Aşağıdaki kılavuzumuzda, ister telefonunuzda ister masaüstünüzde müzik çalarken şarkıların sözlerini nasıl görüntüleyebileceğinizi göstereceğiz. Lafı fazla uzatmadan Spotify Lyrics Açmaya başlayalım.

Daha Fazla Oku: Spotify En iyi Podcastler

Spotify Lyrics Nasıl Açılır?

Spotify’da bir şarkı çalarken eşlik etmek isterseniz, referans olması için şarkı sözlerine bakabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz müziği, repliklerini hatırlamakta zorluk çekseniz bile söylerken sorun yaşamayacaksınız.

İster masaüstü ister mobil uygulamayı kullanıyor olun, Spotify’da bir şarkının sözlerini kontrol edebilirsiniz. Her ikisinden de nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki hızlı Spotify Lyrics Açma rehberimizi okuyun.

Spotify Lyrics Açma PC

  • Masaüstünüzde Spotify uygulamasını başlatın veya web tarayıcı istemcisini ziyaret edin ve hesabınızda oturum açın.
  • Çalma listelerinizden birini açın veya kitaplığınızı ziyaret edin ve şarkılarınızdan birini çalın.
Spotify Lyrics Açma
  • Ekranınızın sağ alt kısmında, şarkı sözlerini açmak için mikrofon simgesine tıklayın.
Spotify Lyrics Açma

Hangi ülkeden olduğunuza bağlı olarak, bu şarkı sözlerinin sağlayıcısı Genius veya Musixmatch’tir. Her iki durumda da her ikisi de uygulamadaki çoğu şarkıda çalışır. Ayrıca Genius, onlara eşlik eden bazı şarkılar ve şarkı sözleri hakkında biraz tarih de sunuyor.

Bu şarkı sözlerinin sayesinde şarkıya devam edebilir ve en sevdiğiniz şarkılara eşlik edebilirsiniz. Bu özellik, şarkı söylemeniz gereken o anki bölümü vurgular ve şarkı çalarken sayfalarını otomatik olarak hareket ettirir.

Spotify Lyrics Açma Mobil

  • Spotify mobil uygulamasını başlatın ve hesabınızda oturum açın.
  • Kütüphaneniz”i veya çalma listelerinizden birini açın ve beğendiğiniz bir şarkıyı çalın.
Spotify Lyrics Açma
  • Ekranınızın altında şu anda çalmakta olan şarkıya dokunun.
Spotify Lyrics Açma
  • Şarkı Sözleri bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın.
Spotify Lyrics Açma

Spotify’da sözleri olmayan müzikler olduğunu asla unutmayın. Bazıları enstrümental gibi olmasa da, uygulama diğer tüm şarkıların sözlerini size sağlamak için elinden geleni yapıyor. Musixmatch ve Genius her gün kitaplıklarına yeni şarkı sözleri ekler, böylece gelecekte sevdiğiniz şarkının lyricslerini görebilirsiniz.

Özetle Spotify Lyrics

Artık Spotify’da çalmakta olan şarkının sözlerini nasıl göreceğinizi yani Spotify Lyrics Açma bildiğinize göre, şarkının bazı satırlarını karıştırmaktan korkmadan devam edebilir ve şarkıya eşlik edebilirsiniz. Bu sayede en sevdiğiniz müziğin keyfini çıkarırken, beraberinde gelen doğru sözleri de bilebilirsiniz.

Spotify’daki tüm şarkıların sözleri olmadığını lütfen unutmayın. Bazıları sözlere hiç sahip değilken, bazılarında kısmi Musixmatch veya Genius’ta mevcut değil. Ancak, bu iki hizmet yeni olarak kitaplıklarına daha fazla şarkı eklediğinden, gelecekte sevdiğiniz her şarkının Spotify’da sözlerinin olduğu bir zaman olabilir.

Bildiklerimiz şimdilik bu kadar! Daha fazla ipucu, püf noktası ve öğretici okumak istiyorsanız, bizi düzenli olarak ziyaret edin ve en son gönderilerimizi ve güncellemelerimizi kontrol edin. Spotify Lyrics Açma rehberimiz burada sonlanıyor.