Ana SayfaSpotifySpotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır?

Müziği sevenlerin sıklıkla tercih ettiği platformlardan birisi olan Spotify yeni gelen güncellemesi ile birlikte özelliklerine Spotify şarkı sözü paylaşma da ekledi. Sizin için önemli olan veya sözlerini anlamlı bulduğunuz şarkıları artık kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Amacınız ister güzel sözleri olan bir şarkı paylaşmak olsun, ister birilerine mesaj vermek Spotify üzerinde dinlediğiniz tüm şarkıların o güzel sözlerini artık Instagram Stories üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istiyor ancak nasıl çalıştığını bilmiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Spotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır

Spotify Şarkı Sözleri Instagram Hikayelerinde Nasıl Paylaşılır?

Duyguları ifade etmenin en güzel yollarından birisi olan şarkıların yaydıkları bu duyguları artık İnstagram hesaplarında da paylaşabilirsiniz. Bunu yapmanızı sağlayan ise Spotify Instagram Stories’te şarkı sözü paylaşımını açmasıdır. Bunun yapılabilmesi için de öncelikle Spotify şarkı sözü paylaşma özelliğinin açılması gerekmektedir.

  • Bunun için ilk olarak Spotify’ı açmanız gerekir.
  • Bunu yaptıktan sonra şarkı sözlerinin görüntülenmesini sağlamak için ekranı aşağı kaydırın.
  • Daha sonrasında şarkı sözlerinin yer aldığı sayfanın sağ alt köşesinde paylaş butonunu göreceksiniz.
  • Bu butonun üzerine tıklandığında ise önünüze seçenekler çıkacaktır.
  • Bu seçeneklerin içerisinden Instagramı seçerek spotify şarkı sözü paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Spotify Şarkı Sözü Paylaşma Nasıl Yapılır

Spotify Şarkı Sözü Paylaşma

Spotfiy şarkı sözü paylaşma özelliği müzik dinlemekten hoşlanan kişilerin vazgeçilmezi olacak. Ancak Instagram Stories’te şarkı sözü paylaşmak için yeterli alanın da sadece 5 satır ile sınırlı olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu satırları paylaşabilmek için ise seçilmeleri gerekmektedir.

Eğer paylaş butonuna tıkladıktan sonra kart ön izleme seçeneğine girerseniz bu alan üzerinden renk düzenini değiştirebilirsiniz. Diğer bir yandan paylaş alanına tıkladığınızda otomatik olarak yönlendirileceğiniz Instagram üzerinden de hikaye paylaşmak için gerekli olan aşamaları tamamlamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Spotify Hikaye Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?