Ana SayfaSpotifySpotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor [Çözüm]

Bir şarkıyı haykırmaktan ve şarkı sözlerini yanlış telaffuz etmekten bıktınız mı? Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor diye canınız mı sıkılıyor? Spotify’ın yeni 2021 özelliği isteklerinize cevap verdi ve hayatı çok daha basit hale getirdi. Yeni özellik, dünyanın dört bir yanındaki hayranların her zamankinden daha güvenle şarkı söylemesine olanak tanıyor, ancak sözler sizin için görünmüyorsa yapmanız gerekenler burada.

Spotify’ın Musixmatch ile yeni ilişkisi, dinleyicilerin şimdiye kadar en çok istenen özelliklerden biri olan Lyrics’i başlatarak siteyle bağlantı kurmasını sağlıyor.

Şarkı sözleri, 22 Kasım’dan itibaren dünya çapındaki tüm Ücretsiz ve Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Yeni özellik konusunda hevesliyseniz ancak Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyorsa, bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir: Spotify Lyrics Açma – PC ve Mobil (Şarkı Sözleri)

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor – Çözüm

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor mu sorusuna cevabınız evet ise, başka yere bakmayın; bu basit adımları izleyerek bu sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Bu işlevi destekleyen bir iOS veya Android akıllı telefon, PC, TV veya seçilmiş bir oyun konsolu kullandığınızdan emin olun.

Yalnızca şu platformlardan erişilebilir: PS4, PS5 ve Xbox One’ın yanı sıra FireTV, Samsung, Sky ve Comcast’i içeren Android TV. En başta, her şeyi senkronize etmek için hesaptan çıkın ve Spotify’ı iki kez tekrar açın.

Standart yükleme yerine, önce eski dosyaları silecek ve ardından yenilerini yükleyecek olan temiz bir yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Spotify’ın en son sürümünü tekrar indirmeniz gerekiyor.

Sistemi sıfırlamak için yeni yüklenen uygulamaya erişmeden önce akıllı telefonunuzu yeniden başlatın. Spotify’ın en son sürümünü de edindiğinizden emin olun.

İşe yaramazsa, yeni bir kullanıcı oluşturup onunla giriş yapın. Lyrics özelliği yeni olduğu için bazı hesaplarda buglanabiliyor. Ardından, müziğinizi yeni hesaba aktarmak ve şarkı sözü işlevini etkinleştirmek için yazdığımız talimatları izleyin. Silip tekrar yükleme ve kullanıcı değiştirme.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor
Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor – Android ve iPhone

Bunu düzeltmenin ana yolu, özelliğe erişmek ve etkinleştirmek için doğru düğmelere tıklamaktır. Çünkü şarkı sözleri her zaman otomatik olarak açılmayacaktır.

Başlamak için bir şarkı seçin ve “Şimdi Oynatılıyor” görünümüne dokunun. Ardından, şarkıyı dinlerken ekranın altından yukarıya doğru kaydırın. Ayrıca, müziğin farklı bir bölümüne atlarsanız, kelimeler de onu takip edecek ve uyum içinde kalmak için aynısını yapacaktır.

Parçanın sözlerinin ortaya çıktığını gördüğünüzde, müzik çalarken aşağı kayarlar, böylece şarkının sonraki satırlarını görüntülemek için cihaza dokunmanız gerekmez.

Dizüstü veya PC’lerde “Now Playing” alanında mikrofon sembolüne tıklayarak şarkı sözlerine ulaşabilirsiniz; sözleri daha sonra hemen gösterilecektir.

Spotify TV uygulamasının kullanıcıları aynı şeyi yapmalı ve işlevi etkinleştirebileceğiniz bir “Şarkı Sözü Düğmesi”nin bulunacağı “Şimdi Yürütülüyor” sayfasını seçmelidir.

Bu işlev aynı zamanda kullanıcıların dinledikleri bir şarkının sözlerini göndermelerine de olanak tanır. Bunu, paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini seçip şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” düğmesine dokunarak yapabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz kelimelere karar verdikten sonra bunları paylaşmak istediğiniz platformu seçebilirsiniz.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor diyenler için çözümlerim umarım çalışmıştır.