Ana SayfaSpotifySpotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum (Çözüm)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum (Çözüm)

İndirimli bir şekilde üyeliğini devam ettirmek isteyen müzik severler zaman zaman Spotify öğrenci üyeliği alamıyorum gibi söylemlerde bulunmaktadır. Siz de öğrenciyseniz ve Spotify üyeliğinizi daha uygun fiyatlı olarak kullanmak istiyorsanız doğru yere geldiniz.

Spotify öğrenci üyeliği Şubat 2023 itibariyle 14,99 TL’dir. Bunu cashback sistemi olan banka uygulamalarından öderseniz yaklaşık olarak 7.5 TL’ye denk gelmektedir. (Papara, Tosla vb.) Eğer ki öğrenci üyeliği yapmazsanız bireysel paket dahilinde 29,99 TL ödemeniz gerekecektir. Gereksiz yere bu meblağı ödemek istemiyorsanız hemen yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum

Spotifty öğrenci üyeliği alamıyorum gibi söylemlerde bulunuyorsanız hemen aşağıda yer alan maddeleri karşılayıp karşılamadığınızı kontrol ediniz.

  • Türkiye’de aktif olarak öğrenim gördüğünüz bir üniversite öğrencisi misiniz?
  • 4 seneden fazla bu öğrenci üyeliği programından faydalandınız mı? En fazla 4 sene yararlanabileceğinizi unutmayınız.
  • Öğrenci olduğunuzu doğru şekilde doğruladınız mı?
  • SheerID sistemini kullanırken sistemde bir sıkıntı var mıydı?

Yukarıda yer alan maddeler genellikle sıkıntı yaşanan durumlardır. Bu maddeler içerisinde herhangi bir sorununuz bulunmuyorsa gelin şimdi bir de beraber adımları detaylıca görelim.

Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum Çözümü

Spotify öğrenci üyeliği yenileme işleminiz yaklaştığında kullandığınız mail adresinize mail gelecektir. Bu mail üzerinde öğrenci üyeliğinizi yenilemek için link yer alacaktır.

  • Mailde yer alan şimdi yeniden doğrula butonuna basınız.
Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum-1
  • Karşınıza gelen ekranda öğrenci üyeliğinizin geçerli olduğu süre yazmaktadır. Yakın bir tarih ise indirimini yenile butonuna basmalısınız.
Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum-2
  • Sonraki adımda SheerID ile doğrulama yapılacağı belirtilmektedir. Tekrardan ileri butonuna basınız.
Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum
  • Açılan ekranda isminizi, e-posta adresinizi, üniversitenizi ve cep telefon numaranızı (TR bayrağını seçip başında 0 olacak şekilde yazmalısınız) doğru bir şekilde girmelisiniz.
Spotify Öğrenci Üyeliği Alamıyorum
  • Sonrasında devam butonuna basarak okulunuzun bilgileri ile oturum açmanız istenecektir. Bunun için okulunuzun verdiği e-posta adresi ve şifrenizi kullanabilirsiniz.
  • Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiyseniz devamında onaylanma işlemi tamamlanacaktır. Ve öğrenci üyeliğiniz 1 sene daha uzatılmış şekilde kullanılacaktır.

Yukarıda yer alan adımları eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra Spotify öğrenci üyeliği alamıyorum gibi söylemler söylemenize gerek kalmayacaktır. Böylece ayda 30 TL ödemek yerine 15 TL ödeyerek (cashback sistemi olmadan) daha uygun fiyatlı bir şekilde Premium müzik fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Spotify Öğrenci Neden Çalışmıyor?

Spotify öğrenci üyeliği alamıyorum diyorsanız bunun belli başlı sebepleri olabilir. Örneğin spotify sisteminde geçici bir sıkıntı olabilir. Ya da okul bilgilerinizde bir hata bulunuyor olabilir. Eğer ki ilk defa alıyorsanız bu üyeliği öğrenci belgesi ile kaydolurken öğrenci belgenizde aktif öğrenci gözükmüyor olabilirsiniz.

Liseliler Spotify öğrenci alabilir mi?

En çok merak edilen bir diğer konu ise liselilerin spotify öğrenci üyeliği alıp alamayacağıdır. Ne yazık ki ülkemizde spotify öğrenci planı sadece yüksekokul ve üniversiteler için geçerlidir. Liseli iseniz eğer bireysel üyelik alıp papara gibi cashback imkanı sunan planlardan yararlanabilir ve uygun fiyatlı müzik planlarını kullanabilirsiniz.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.