Ana SayfaSpotifySpotify 1000 Dinlenme Kaç TL (Güncel)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL (Güncel)

Birçok kişi Spotify’dan gelir elde etmek isterken Spotify 1000 dinlenme kaç TL sorusunu sıklıkla gündeme getirmektedir. Siz de bu sorunun yanıtını arıyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızın geri kalanındaki bilgiler ile Spotify’a şarkı yükleyerek elde edebileceğiniz geliri hesaplayabilirsiniz. Bunları ortalama değerler olarak vereceğimizi ve sizin alacağınız parada oynama olabileceğini unutmamalısınız.

Spotify, birçok kişi tarafından tercih edilen müzik platformudur. Piyasada yer alan YouTube müzik ve Apple müzik gibi platformlar da birçok kişi tarafından tercih edilse de en çok tercih edilen platform Spotify’dır. Bu yüzden de birçok sanatçı Spotify hakkında araştırmalar yapmaktadır. Sizler için derlediğimiz gelirleri hemen yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL?

Spotify 1000 dinlenme kaç TL sorusunu merak ediyorsanız eğer direkt olarak 4.5 Dolar olacağını söyleyebiliriz. Daha detaylı merak ediyorsanız eğer şöyle açıklayalım. Akış başına yaklaşık 0.005 dolar kazanç elde edilmektedir. 1000 dinlenmede bu değer 5 Dolar edecektir. Ancak %10’luk bir komisyon ile beraber bu değer 4.5 Dolara düşecektir.

2023 Ocak ayı dolar kuru ile 18.80 TL’den hesap edersek 85 TL’ye yakın bir değer karşımıza çıkacaktır. Ancak bu 1000 dinlenme tam olarak karşılamayabilir. Çünkü bu gelirin elde edilebilmesi için şarkının büyük çoğunluğunun dinlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kazanç elde edilemeyeceğinden gelir yansıtılmamaktadır.

1 milyon dinlenen kullanıcılar için bu hesabı yaparsanız eğer oldukça uçuk değerler ile karşılaşacağınızı fark edeceksiniz. Ancak sanatçılar için 1 milyon dinlenecek şarkı üretmenin de oldukça zor olduğunu hatırlatalım.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL

Spotify Neye Göre Para Veriyor?

Spotify 1000 dinlenme kaç TL sorusundan sonra gelen sorulardan birisi de Spotify neye göre para veriyor sorusu karşımıza çıkmaktadır. Bu soruya yanıt vermek için spotify’ın nereden gelir elde ettiğini bilelim öncelikle. Bir şarkıyı dinlerken arada çıkan reklamlar ve Spotify Premium üyelerince gelir elde etmektedir.

Bu gelirlere orantılı olacak şekilde dinlenme başına gelir elde etmeniz mümkündür. Şarkınızı dinleyen Premium üyeleri ve o reklamları dinleyen kişilerce tarafınıza maddi kazanç sağlanacaktır. Siz de ne kadar dinlenme elde ederseniz o kadar çok kazanabilirsiniz. Ancak şarkılarınızdan erken çıkan kişiler tarafından bu gelir elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL

Spotify Çalma Listesinden Para Kazanma

Birçok kişi Spotify üzerinden çalma listesi oluşturarak para kazanmanın mümkün olup olmadığını merak etmektedir. Bunun için şöyle bir açıklama yapalım. Sıradan bir dinleyicinin oluşturduğu çalma listelerinden gelir elde etmek mümkün değildir. Ancak yüksek dinleyicilere sahip çalma listelerinin sahipleri ile görüşülüp paravan olarak gelir elde edilebilir.

Yani sanatçının menajeri tarzı kişiler çalma listelerinin sahipleri ile iletişime geçerek yeni çıkan şarkının o listeye eklenmesini talep edebilir ve bunun için de ödenek sağlayabilir. Yani siz de böyle bir gelir elde etmek isterseniz oldukça büyük bir kitleye sahip olmanız gerekir.

Spotify 1000 Dinlenme Kaç TL yazımızdan sonra Spotify Zaman Kapsülü Oluşturma hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.