Ana SayfaSpotifySpotify Nasıl Premium Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Nasıl Premium Yapılır?

Dünyanın en büyük müzik platformlarından birisi olan Spotify Nasıl Premium Yapılır hiç düşündünüz mü? Kullanıcılarına ücretsiz kullanım özelliği sunmakla birlikte premium özelliğini kullanan kişilere çok daha fazla özellik sunmaktadır. Bu özellikleri kullanabilmek için ise Spotify nasıl Premium yapılır sorusunun cevabının verilmesi gerekir. Spotify’ın Premium özelliğini aktif edilebilmesi için Spotify web sitesi ya da Android telefonlardaki uygulaması kullanılabilir.

Android Cihazlarda Spotify Nasıl Premium Yapılır?

Dünyada en çok kullanılan akıllı cihaz işletim sistemi Android olmaktadır. Bu sebeple bizler de Spotify nasıl Premium yapılır sorusunun ilk cevabı olarak Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda nasıl yapıldığını açıkladık.

Spotify Nasıl Premium Yapılır

Android cihazlarda Spotify premium hesabını aktif etmeniz için öncelikle Telefonunuzda Spotify uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer daha öncesinde Spotify’da hesap açmadıysanız bu işlemleri tamamlamanız ve daha sonrasında ise ana sayfanın sağ alt kısmında bulunan kütüphane segmesine tıklamalısınız.

 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ve dişli şeklinde bir sembole sahip olan ayarlar bölümüne girmeniz ve bir sonraki adımda ise Premium’a geç seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
 • Bu butona tıkladığınızda ise karşınıza ödeme ekranı çıkacaktır.
 • Bu ekranda kullanmak istediğiniz ödeme seçeneği seçmeniz ve sizden istenilen ödeme bilgilerini girmeniz gerekir.
 • İstenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ise devam et butonuna basmalısınız.
Spotify Nasıl Premium Yapılır

Masaüstü Bilgisayarda Spotify Nasıl Premium Yapılır?

Spotify’ın Android cihazlarda nasıl premium’a yükseltildiğini anlattıktan sonra sıra masaüstü Spotify nasıl premium yapılır bulunmaktadır. Bunun içinde öncelikle Spotify’ın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Daha sonrasında ana sayfasında ücretsiz denemeye başla butonunu tıklamanız gerekir. Eğer daha öncesinde Spotify hesabınız varsa bu adımı atlayarak direkt ikinci adıma geçebilirsiniz.

 • Spotify hesabı oluşturduktan ya da hali hazırda var olan hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise karşınıza Spotify Premium sayfası otomatik olarak açılacaktır.
 • Açılan bu ekranda istediğiniz ödeme şeklini seçtikten sonra ise sizlerden istenilen bilgileri girmeniz gerekir.
 • Bilgileri girdikten sonra sayfanın en altında yer alan 30 gün ücretsiz deneme butonuna basmanız gerekir.
 • Spotify’ı ilk 30 gün ücretsiz olarak kullandıktan sonra ise ücretli üyeliğiniz başlayacaktır.

Spotify nasıl Premium yapılır sorusunun cevabının yukarıdaki adımları tamamlayarak bulabilirsiniz.

Spotify Nasıl Premium Yapılır Bedava

Spotify Premium’u ücretsiz denemenin en yaygın yolu Spotify’ın ücretsiz deneme seçeneğini kullanmaktır. Spotify, 30 gün, 60 gün, üç ay ve altı ay boyunca ücretsiz deneme promosyonları yürütecek. En uzun ücretsiz deneme süresini elde etmek için Spotify’daki benzer haberleri takip edin. Anlaşılması basit ve basittir.

Daha Fazla Oku: Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Ücretsiz deneme sürenizi uzatmak için bir arkadaşınızdan aldığınız Spotify hediye kartını da kullanabilirsiniz. İsterseniz bu ücretsiz denemeyi iptal edebilir ve daha uzun süre ücretsiz Spotify Premium’un keyfini çıkarmak için farklı bir e-posta adresiyle yeni bir Spotify ücretsiz denemesi başlatabilirsiniz.

Spotify Nasıl Premium Yapılır

Spotify Nasıl Premium Yapılır Bedava (Masaüstü)

Mac/PC’de 30 gün boyunca ücretsiz Premium almanın adım adım yolu burada.

 • Adım 1: Spotify ana sayfasından Premium seçeneğini seçin. Bir plan seçin ve ardından BAŞLAT düğmesine basın.
 • Adım 2: Spotify hesabınıza erişin. Henüz ücretsiz bir hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız yeterlidir.
 • Adım 3: Abonelik formunu ödeme yöntemi, kredi kartı numarası ve herhangi bir bilgi ile doldurun. Ne söylediğine dikkat et. Ardından SPOTIFY PREMIUM’U BAŞLAT seçeneğine tıklayın.

Artık Spotify’daki tüm Premium özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Spotify üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Spotify Aile Daveti Gönderme