Ana SayfaSpotifySpotify Ne Kadar Kazandırıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Günümüzde para kazanmak için en sık kullanılan yöntemlerden birisi de dijital platformlar. Bu platformlardan biri olan Spotify Ne Kadar Kazandırıyor diye merak ediyor musunuz? Artık insanlar bilgisayarlarının başından farklı şekillerde para kazanabiliyor. Bu yöntemlerden birisi de Spotify’dan para kazanmak. Peki Spotify ne kadar kazandırıyor?

Dünyanın en büyük müzik platformlarından birisi olan Spotify’dan para kazanmak son derece basit. Ancak bu platformdan para kazanmak için müzik üreticisi olmanız ve kendinize ait müziğe ya da şarkıya sahip olmanız gerekiyor. 100 milyon abonesi ile 250 milyon kullanıcıya ulaşan Spotify’dan para nasıl kazanılır ve Spotify ne kadar kazandırıyor gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız o zaman okumaya devam etmelisiniz.

Spotify’dan Nasıl Para Kazanılır?

Spotify ne kadar kazandırıyor sorusuna geçmeden önce bu platformu kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi açıklamanız gerekiyor. Spotify’dan para kazanmak istiyorsanız o zaman kendinize ait müziğe de sahip olmanız gerekmektedir. Bu sayede müziklerinizi Spotify’a yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Diğer bir yandan size ait olan müzikleri direkt olarak Spotify’a yükleyebileceğiniz herhangi bir platform bulunmamasından dolayı bir müzik şirketi ile anlaşmanızın olması gerekiyor. Çünkü Spotify direkt olarak kullanıcılar ile iletişime geçmek yerine müzik şirketi ile iletişime geçerek ortaya çıkacak hukuki problemleri minimuma indirmeyi amaçlıyor.

Daha Fazla Oku: Spotify Profilime Bakanları Görme

Spotify Ne Kadar Kazandırıyor?

Spotify’ın müzik şirketleri ile birlikte çalışmasından dolayı ödemeleri müzik şirketlerine yapmaktadır. Daha sonrasında kazanç müzik şirketleri tarafından sanatçılara aktarılır. Elbette ki bu aşamada müzik şirketleri komisyon da almaktadır.

Kısaca size ait olan müzikleri Spotify’a yükleyerek para kazanmak için bir müzik şirketi ile anlaşma yapmanız yeterli olmaktadır. daha sonrasında müzik şirketleri birkaç saat içerisinde şarkınızı Spotify’a yüklemektedir.

Spotify’dan Dinleme Başına Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Spotify’dan nasıl para kazanabileceğinizi açıkladığımıza göre sırada Spotify ne kadar kazandırıyor sorusunun cevabını vermek kalıyor. Spotify’dan para kazanmak isteyen kişilerin en çok aklına takılan bu sorunun cevabı ise dinleme başına 0,005 Dolar olmaktadır.

  • Burada sözünü ettiğimiz dinleme, tüm dünya çapındaki kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen dinlemelerdir.
  • Diğer bir deyişle şarkınız 100 defa dinlendiğinde sizin kazancınız 5 Dolara olacaktır.

Ancak bu ücret üzerinden müzik şirketlerinin de komisyon aldığını unutmamanız gerekir. Müzik şirketleri ise ortalama olarak %10 komisyon almaktadır. Bu durumda her 100 dinlemede elde edeceğiniz kazanç 4,5 Dolar olacaktır.

Spotify’da Nasıl Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz?

Spotify ne kadar kazandırır sorusunu soruyorsanız bir sonraki adımda Spotify’da nasıl daha fazla kazanabilirim sorusu gelecektir. Milyonlarca şarkının yer aldığı Spotify’da dinlenme oranlarını yükseltmek doğal olarak daha fazla kazanmak anlamına gelmektedir. Ancak potify’ın zengin müzik kütüphanesinde şarkınız iyi olsa bile öne çıkmak son derece zordur.

  • Bunun için yapabileceğiniz yegane şey ise Spotify’ın özelliklerinden birisi olan dinleme listelerinde yer almak olacaktır.
  • Çünkü Spotify kullanıcılarının önemli bir kısmı müziklerini bu listeler sayesinde dinlemektedir.
  • Spotify çalma listelerinde yer almak için ise liste sahibi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
  • Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta liste sahiplerinin de şarkınızı listesine eklemek için sizden para talep edeceğidir.