Ana SayfaSpotifySpotify Aile Daveti Gönderme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Aile Daveti Gönderme

Spotify’ın en çok sevilen ve kullanılan özelliklerinden birisi olan Spotify aile daveti gönderme özelliği plan yöneticisi tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Eğer sizler de Spotify hesabınızı ailenizle ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte kullanmak istiyorsanız bunun için öncelikle kendi hesabınızı açmanız gerekir. Daha sonrasında aile hesaplarını yönet seçeneğini tıklayarak üye ekleme seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Buradan sizlere verilen bağlantıyı ise eklemek istediğin aile üyesine ya da arkadaşınıza göndermeniz gerekmektedir. Bunun için mesajlaşma uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Spotify Aile Hesabı Nasıl Kullanılır?

  • Spotify aile daveti gönderme işleminin tamamlanabilmesi için davet gönderdiğiniz kişinin de bu daveti kabul etmesi gerekir.
  • Bunun için öncelikle aile üyesinin Spotify hesabı açması ve bu hesaba giriş yapması gerekmektedir.
  • Davet ettiğiniz kişinin adresleri onaylaması durumunda ise aile grubunun bir parçası olacaktır.
  • Spotify aile daveti gönderme işlemindeki en önemli nokta ise üyelerin aile planlarını yılda sadece 1 kez değiştirme haklarının bulunmasıdır.

Spotify Aile Daveti Gönderme

Aile Planı hesabınızı oluşturmaya çalıştığınızı duymak harika. Size yardımcı olmaya çalışayım, o yüzden başlayalım. Bir aile üyesini planınıza davet etme adımları yardım belgelerinden alınmıştır ve burada verilmiştir.

Not: Aile için Premium aboneliğinin üyeleri aynı adreste ikamet etmelidir.

  • Hesap sayfanıza gidin.
  • Soldaki menüden Aile için Premium’a tıklayın.
  • Boş bir yuva seçin.
  • BAĞLANTIYLA DAVET ET’e tıklayın veya davet etmek istediğiniz kişinin Spotify e-posta adresini girin ve DAVET GÖNDER’e tıklayın.

Yeni bir üye başarıyla eklendiğinde, bir e-posta onayı verilecektir.

Davet bağlantısının çalışmasını engelleyen herhangi bir kalıcı bilgi olup olmadığını görmek için kullandıkları web tarayıcısının tarayıcı önbelleğini boşaltmayı denerdim. Ayrıca Özel Tarayıcı ve Gizli Mod ile denemeler yapabilirler.

Yukarıdaki talimatları uyguladıktan sonra hâlâ sorun yaşıyorlarsa lütfen bize mail ile bildirin ve lütfen Aile Planınıza kaydolmak için yaptıkları belirli işlemleri açıklayın. Bu şekilde, aşağıdaki aşamalarda size yardımcı olabiliriz.

Spotify Aile Daveti Gönderme

Spotify Aile Planına Katılma

Spotify Aile Planına Katılma işleminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise aile üyelerinin aynı cihazı kullanmaları durumunda ortaya çıkmaktadır. Eğer aile üyesi plan yöneticisi ile aynı cihazı kullanıyorsa, plan yöneticisinin öncelikle kendi hesabından çıkış yapması ve davet edilen üyenin kendi hesabı ile Spotify’a yeniden giriş yapması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Spotify Premium Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Spotify Aile Hesabına Katılma

Eğer davet edilen aile üyesi bağlantının süresinin dolmasından sonra onaylamak isterse Spotify Aile Hesabına Katılma işlemi gerçekleşmeyecektir. Ancak web tarayıcısını gizli ya da özel pencereden açması ile sorun çözülebilir. Eğer gizli pencere de sorunun çözülmesinde yeterli olmuyorsa o zaman Spotify aile daveti gönderme işleminin tekrarlanması gerekmektedir.