Ana SayfaSpotifySpotify Kod Okutma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Spotify, taranabilir görüntüler aracılığıyla müzik paylaşmaya yönelik yeni özelliğiyle Snapchat’ten bir ipucu aldı. Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır sorusu de bu özellikten sonra kullanıcılar tarafından sorulmaya başladı. Yeni Spotify Kodları özelliği, her şarkı, albüm, sanatçı ve çalma listesi için benzersiz bir barkod ve albüm kapağı görüntüsü oluşturur. Bu müziği anında çalmak için Spotify uygulamasının arama çubuğundaki yeni kamerayla bu Spotify Kodlarını tarayın.

İlginizi Çekebilir: Spotify Podcast Yükleme Nasıl Yapılır?

Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır

Spotify Kod Okutma işlemi çok basit bir işlemdir. Aşağıda sizlere Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır sorusunu listeleyerek en basit şekilde anlatıyoruz. Resimlerle desteklediğimiz anlatımın işinize yaraması dileğiyle.

Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır
  • Bir Spotify Kodu almak için, bir şarkı çalarken veya bir sanatçıya veya çalma listesine bakarken ekranın sağ tarafındaki “üç nokta” düğmesine dokunmanız yeterlidir.
  • Birini taramak için arama çubuğuna gidin, kamera simgesine dokunun ve ardından kamerayı telefon, bilgisayar ekranı veya çıktıdaki bir kodun üzerine getirin.
  • Ayrıca, Instagram gibi başka bir uygulamada veya kısa mesajla paylaşıldığını gördüğünüzde taramak için bir Spotify Kodunun ekran görüntüsünü veya fotoğrafını yükleyebilirsiniz.
Spotify Kod Okutma Nasıl Yapılır

Şimdi, bir arkadaşınız bir şarkı dinliyorsa ve siz de onu duymak istiyorsanız, onun bir bağlantı bulmasını, bir mesajlaşma uygulamasını açmasını, size göndermesini sağlamanız gerekmez, ardından derin bağlantı kurmadan önce onu tarayıcınızda açarsınız.

Spotify’a kodu göstermek için noktalara dokunuyorlar, arama kamerası ile tarıyorsunuz ve dinliyorsunuz. Spotify, Şubat ayında uygulama içi mesajlaşma Gelen Kutusunu SMS, Messenger, WhatsApp ve diğer sohbet uygulamaları aracılığıyla paylaşmak için kısayollar lehine bıraktığından bu daha da önemlidir.

Daha Fazlası İçin: Spotify Çevrimdışı Dinleme

Spotify Nedir?

Spotify müziklerin ve podcastlerin akış sağladığı aylık abonelik sistemiyle çalışan İsveç merkezli dijital müzik platformudur. Spotify üzerinden binlerce müziğe erişmeniz mümkündür. Spotify kullanması ücretli bir platformdur.

İlginizi Çekebilir: Spotify Playlist Kapak Fotoğrafları