Ana SayfaSpotifySpotify Çevrimdışı Dinleme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Çevrimdışı Dinleme

Spotify günlük hayatta en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini aldı. Fakat her zaman internetimiz olmuyor. Peki Spotify çevrimdışı dinleme opsiyonuna sahip mi? Tabi ki Spotify içerisinde böyle bir seçenek var. Şimdi hep birlikte çevrimdışı müzik dinleme özelliğine bakalım.

Spotify Çevrimdışı Dinleme İşlemi

Spotify müzik ve podcast dinlemek için en uygun yerdir. Fakat her zaman internetimiz olmayabilir. Metroda yerin altında internetiniz çekmeyebilir veya internet paketiniz azalmıştır. Buna benzer durumlarda Spotify size çevrimdışı müzik dinleme özelliği sunmaktadır. Şimdi sıralamayı takip ederek bu özelliği nasıl aktif hale getireceğimizi öğrenelim.

  • Spotfiy Uygulamasını açıp sağ üst köşede bulunan Ayarlar kısmına giriniz.
  • Aşağı inerek Çevrimdışı Modunu aktif ediniz. (görselde orta kısımda)
  • Böylece önceden indirdiğiniz podcast ve şarkıları kolayca çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Spotify Çevrimdışı Dinleme İşleminin nasıl yapıldığını öğrendiniz. Spotify içerisinde merak ettiğiniz Blend, Kullanıcı adı değiştirme, Arkadaş aktivitesi görme gibi yazılarımızı teknoloji sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Spotify Çevrimdışı Dinleme

Daha Fazlası için : Spotify Blend Nasıl Yapılır? | 2021

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Spotify da harcadığınız veri miktarı seçtiğiniz ses kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Nedir bu ses kalitesi seçenekleri diye sorarsanız NormalHigh ve Extreme olarak üçe ayrılan ayarlardan bahsediyoruz. Gelin teknik detaylar kısmına geçelim;

  • Normal ayar seçeneği ile 3 dakikalık bir müzik dinlemeniz durumunda 2 MB veri harcamış oluyorsunuz.
  • High ayarını seçerseniz 3 dakikalık müzik için harcadığınız veri miktarı 3,5 MB a yükseliyor.
  • Bana o da yetmez ben Extreme kullanırım diyorsanız 3 dakikalık müzik için harcadığınız veri miktarı 7,5 MB olarak ölçülmüş.

Spotify Nedir?

Spotify müziklerin ve podcastlerin akış sağladığı aylık abonelik sistemiyle çalışan İsveç merkezli dijital müzik platformudur.