Ana SayfaSpotifySpotify Podcast Yükleme Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Spotify Podcast Yükleme Nasıl Yapılır?

Spotify Podcast Yükleme ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz. Bu yazımızda Spotify Podcast Yükleme nasıl yapılır sizlere göstereceğiz. 5 adımda Spotify Podcast Yükleme rehberimize hoşgeldiniz. Adımlar çok basit. Hepsini takip ederseniz başarılı bir şekilde podcastlerinizi yayınlamaya başlarsınız.

İlginizi Çekebilir: Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Podcast Yükleme

5 Adımda Spotify Podcast Yükleme Rehberi

Aşağıdaki basit adımları izleyerek Spotify Podcast Yükleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sunucu seçmek sizin sorumluluğunzdadır.

1- Podcast’inizi Yüklemeye Hazırlayın

Podcasting’e başlamak istediğinizde yapmanız gereken ilk şey, podcast konseptinizi geliştirmek ve ilgili podcast formatını seçmektir. Sırada, podcast donanımınızı tamamlamak, rahat olduğunuz bir podcast kayıt yazılımı kullanarak podcast’inizi kaydetmek ve düzenlemek ve tek yapmanız gereken onu bir bilgisayara yüklemek olana kadar dosya ayrıntılarını (meta veriler ve kapak fotoğrafı dahil) tamamlamak olacaktır. podcast barındırma sitesi.

Podcast’lerini tanıtmak (ve potansiyel olarak bundan para kazanmak) isteyen podcast yayıncıları için genel bir kural olarak, hepsini aynı anda yayınlayabileceğiniz en az üç (3) podcast ses dosyası hazırlamak isteyeceksiniz. Bunlar, yeni dinleyicilerinize sizi ve şovunuzu tanımaları için daha fazla fırsat sunacak ve böylece podcast indirmelerini ve şovunuz için abonelikleri teşvik edecektir.

2- Adım: Bir Podcast Barındırma Şirketi Seçin

Podcast’leriniz yüklenmeye hazır olduğunda, sonraki adım podcast’inizin nerede barındırılmasını istediğinize karar vermektir. Libsyn, Buzzsprout, Blubrry ve PodBean gibi yaygın olarak kullanılan birçok podcast barındırma hizmeti vardır.

Hangisinin sizin için olduğuna karar vermenin en iyi yolu, özellikle hepsi ücretsiz olmadığı için onlar ve sundukları hakkında daha fazla araştırma yapmaktır. Ancak, mümkün olan en ucuz seçeneğe karar vermeden önce uzun vadeli ihtiyaçlarınızı (depolama kapasitesi ve kullanılabilirlik gibi) düşünmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca, Spotify gibi çoğu uygulama/site aslında podcast dosyalarını saklamaz. Toplantı sahipleri yapar ve yalnızca birkaç tıklamayla birden fazla podcast oynatıcısını bilgilendirmenize izin verir.

3- Podcast’inizi Sunucunuz Aracılığıyla Gönderin

Genelde diğer dizinlerle yapmanız söylendiği gibi RSS beslemenizi Spotify’a göndermek yerine, artık seçtiğiniz sunucu aracılığıyla Spotify’a podcast eklemenize izin veriyorlar. Ne kadar uygun, değil mi? Şimdi podcast platformunuza/platformlarınıza bağlı olarak bunu nasıl yapacağınız değişiklik gösterebilir.

4- Onay Bekleyin

Spotify, podcast gönderiminizin durumu hakkında sizinle iletişim kurmaz, ancak sunucunuz olabilir. Aksi takdirde, şovunuzun onaylanması için 2-5 gün bekleyebilir veya podcast’iniz görünene kadar Spotify’da arayabilirsiniz. Ayrıntıların uygulamada tam olarak nasıl görünmesini istediğinizden emin olmak için dinleyicilerinizi yenmek isteyeceksiniz.

5- Spotify Bağlantınızı Paylaşın

Şovunuzun Spotify’daki varlığından en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu, dinleyici kazanmasına yardımcı olmaktır. Podcast’inizin doğrudan bağlantısını alın (Spotify masaüstü sayfasından veya mobil uygulamasından) ve sosyal medya sayfalarınız aracılığıyla arkadaşlarınız, aileniz veya takipçilerinizle paylaşın. Bunu yayınladığınız her gösteri için düzenli bir uygulama haline getirin ve çok daha geniş bir izleyici kitlesine sahip olmanın avantajlarından yararlanın.

Spotify Podcast Yükleme yazımızın sonuna geldik umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştır.

Daha Fazlası İçin: Spotify Öğrenci Üyeliği Alma – Fiyat ve Lise