Ana SayfaDizi-FilmLeon Filminin Konusu Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Leon Filminin Konusu Nedir?

Leon, Luc Besson tarafından yazılmış ve yönetilmiş 1994 yapımı bir Fransız filmidir. Leon Filminin Konusu Nedir diye merak ettiğinizi biliyoruz. Aksiyon, suç ve drama türünde olan bu film IMDB ve birçok farklı kaynağa göre şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biridir. Aynı zamanda ünlü oyuncu Natalie Portman’ın büyük çıkışı bu film ile olmuştur.

Filmin Konusu

Leon Filminin Konusu Nedir

Film New York’ta yaşayan, ailesi öldürülmüş 12 yaşındaki Mathilda(Natalie Portman) ile bir tetikçi olan Leon(Jean Reno) arasında geçen olayları anlatmaktadır. Mathilda’nın ailesi dağıldıktan sonra yan dairede yaşayan Leon’dan yardım istemesi üzerine olaylar gelişmeye başlar. Film boyunca bir tetikçinin aslında ne kadar sevgi dolu, 12 yaşındaki bir kızın ne ise kadar soğukkanlı olabileceğini görüyoruz.

Film süresince karakterler birbirini tanıyor, seviyor ve fedakarlıklarda bulunarak yer yer kalbimizi ısıtıyor. Yapımın ilk yarısı tetikçi ile küçük kızın birbirini tanıması ve arkadaş olmasını izledikten sonra diğer yarısında Mathilda’nın ailesini öldüren kişilerden intikam almak istemesini izliyoruz. Leon’u ikna etmeye çalışmasını ve arada kaldıkları ahlaki ikilemleri görüyoruz. Kısaca film bize 12 yaşındaki bir kız ile bir tetikçinin dostluğunu anlatıyor

Filmin Oyuncuları

Filmde en çok dikkat çeken oyuncu tabi ki de 12 yaşındaki Natalie Portman’dı. Küçük yaşta sergilediği bu inanılmaz performans gelecekteki başarılarının habercisiydi. Diğer başrol Jean Reno da aynı şekilde başarılı oyunculuğunu bir kez daha göstermişti. Bu iki oyuncunun uyumu ise seyirciyi etkilemeyi başarmıştı.

Filmde yer alan diğer bir önemli oyuncu ise Gary Oldman’dı. Filmin kötü karakterini canlandıran Oldman, doğaçlama yetenekleriyle bazı sahneleri çok daha etkileyici ve heyecanlı bir hale getirmişti. Leon Filminin Konusu Nedir sorusu bu bilgilerle daha da netlik kazanmış oluyor.

Daha Fazla Oku: Labirent Filminin Konusu Nedir?

Leon Filminin Konusu Nedir?

Film genel olarak sevginin her şeyin üstünde olduğunu vurgulamaktadır. Kim olursa olsun herkesin içinde çok az da olsa bir miktar sevgi olduğunu anlatmaktadır. Aynı zamanda sevgi insanı yumuşatır, seri katil bile olsa kalbinin derinliklerinde insan birilerine değer verip birilerini sevebilir.

Sevdiği insanlar içinse her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Film genel olarak bu mesaj üzerine şekillenmektedir. Bu düşünceyi gayet sürükleyici, heyecanlı ve etkileyici bir biçimde ekranlara yansıtmayı da başarmıştır. Leon Filminin Konusu Nedir adlı makalemiz burada sonlanmaktadır.