Ana SayfaDizi-FilmKral Şakir Karakterleri isimleri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Kral Şakir Karakterleri isimleri

Çocukların bol bol izlediği çizgi filmler genelde ebeveynlerin de o çizgi filmlere hakim olmasıyla sonuçlanır. Kral Şakir Karakterleri isimlerini de bu yüzden aratıyor olabilirsiniz. Kral Şakir, Cartoon Network Türkiye için Grafi2000 tarafından yapılmış Türk yapımı bir çizgi dizidir. Cartoon Network’te yayınlanan ilk Türk yapımı yerli çizgi film olan Kral Şakir bir çok çocuk tarafından severek dinlenen ve öğretici bir yapımdır.

Dizi, aynı zamanda antromorfik hayvanlar olan aslan Şakir ile arkadaşları ve ailesinin maceralarını anlatıyor. İlk bölümlerde çok fazla fantezi özelliği olmasa da hikaye ilerledikçe Bitkilerin canavara dönüşmesi, karakterlerin oyunlara aktarılması, zamanda yolculuk gibi şeyler oluyor. Ne yazık ki, CN sadece bu karikatürün yayınlanmasına izin veriyor, başka bir şey değil. Kral Şakir Karakterleri isimleri ise çok merak ediliyor.

Daha Fazlası İçin: En iyi Roblox Boyama Sayfaları

Kral Şakir Karakterleri isimleri

Kral Şakir Karakterleri isimlerini aşağıda sizler için listeliyoruz.

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Kral Şakir

Kral Şakir: Baş kahramandır. Kendisi bir aslandır ve olarak şapka takmasıyla ünlenmiştir. Herkes Şakiri Çok sever

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Remzi

Remzi: Kendisi Şakir’in babasıdır ve o da bir aslandır. Kırmızı bir kazakla ünlenmiştir. Bankada çalışır ve işten eve geldiği zaman Necati ve Şakir bilgisayar oynar.

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Fil Necati

Fil Necati: Resimde gördüğünüz gibi kendisi bir fildir. Okulda temizlik yapar. Geri kalan saatlerinde ise genelde uyur :). Bol Bol yemek yer ve tabi ki video oyunu oynar. Genelde hep boş boş gezer.

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Canan

Canan: Kendis bir kedidir. Çizgi filmde Şakir’in kız kardeşidir. Çok zekidir ve genelde kitap okurken görürsünüz. Çalışkandır ve çok sevecendir.

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Uyuz Tanju

Uyuz Tanju: Tanju fakir olan ve çöplükte yaşayan, başkalarının artıklarıyla beslenen bir evsiz insandır. Şakir ve Remiz onunla vakit geçirmeyi çok sever.

Bilimadamı Mirket: Çok akıllı ve gerçekten zeki bir bilim adamıdır. Bir Laboratuvara sahiptir. Orada çok karmaşık ve anlaması güç icatlar yapmaya çalışır. İcatlarını Necati, Remzi ve Şakiri denek olarak yaptığı da olmuştur. Genelde Remzi, Şakir ve Necati başlarını belaya sokar ve Mirket onları bu beladan icatları ile kurtarır.

Kral Şakir Karakterleri isimleri
Kral Şakir Karakterleri Kadriye

Kadriye: Şakir’in ve Canan’ın annesi, Remzi’nin eşidir. O da beyaz renkli bir kedidir. Genelde ev temizler ve yemek yapar. O da bazı bölümlerde Şakir, Remzi ve Necati’yle maceraya atılır.

Peyami Dede: Şakir ve Canan’ın dedesidir. Yaşlı bir su kaplumbağasıdır genelde Necati’nin şakalarına kurban olur.

Akbaba Kürşat: Siyah elbise giyen, zengin bir küstahtır. Kendinden çok emindir ve hep karanlık işler çevirmektedir. Yanında iki tane de adamı vardır.

Keçi Necmi: Necati ile inatlaşan bir keçidir. Necati’nin komşusudur ve mahallede İnatçı Necmi olarak anılır.

Goril Ercan: Sürekli Akbaba Kürşat’ın yanında olan ve ona pis işlerinde yardım eden adamıdır.

Huysuz Cüneyt: Şakir ve ailesinin apartmanı ile karşı karşıya olan apartmanda yaşayan huysuz bir kertenkeledir. Çok yaşlıdır. Önceden ünlü komedyendi.

Kral Şakir Karakterleri isimleri yazımızın sonuna geldik. Bütün karakterleri listelemeye çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur.