Ana SayfaDizi-FilmEncanto Sihirli Dünya Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Encanto Sihirli Dünya Ne Zaman Çıkacak?

Encanto, Walt Disney Animation Studios tarafından üretilen bir Amerikan animasyonlu müzikal fantezi komedi filmidir. Encanto Sihirli Dünya Ne Zaman Çıkacak sorusu zamanında çok fazla sorulan bir soruydu. 24 Kasım 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlandı ve Disney Animated Canon’daki 60. animasyon özelliğidir. Byron Howard ve Jared Bush’un yönettiğifilmin senaryosu Bush ve Charise Castro Smith.

Kolombiya dağlarında geçen film, Mirabel dışında her üyesine sihirli hediyeler verilen çok kuşaklı bir aile olan Madrigaller’e odaklanıyor. 2021’de yayınlanan (Raya ve Son Ejderha’nın ardından) ikinci Disney animasyon filmi olan Encanto, film müzikleri yaygın beğeni toplayan ve 2022’de ABD Billboard 200’de bir numara olan Lin-Manuel Miranda tarafından yazılan orijinal şarkıları içeriyor.

Encanto Sihirli Dünya

Muazzam bir kritik başarı (diğer ödüller arasında En İyi Animasyon Filmi dalında Altın Küre kazandı) film, 2021’in en yüksek hasılat yapan animasyon özelliği olmaya devam etti.

Alma Madrigal adlı genç bir kadın, silahlı çatışmadan evinden kaçarken kocası Pedro’yu kaybeder ama üç bebek çocuğu Julieta, Pepa ve Bruno’yu kurtarır. Bir mucize yoluyla, Alma’nın tuttuğu bir mum sihirle dolduruldu ve Madrigallerin yaşaması için duyarlı bir “Casita” yarattı ve Encanto adında bir kasaba inşa etmeye devam eden mülteciler için güvenli bir sığınak sağladı.

Daha Fazlaz Oku: Iron Man 4 Ne Zaman Çıkacak?

Encanto Sihirli Dünya Ne Zaman Çıkacak?

Encanto Sihirli Dünya Ne Zaman Çıkacak sorusunun cevabı sizin sinema salonunuza göre değişiz. Çünkü film vizyona gireli uzun bir süre geçti. Encanto, Casita’nın koruması altında büyür ve sihir, Alma’nın daha çok “Abuela” olarak tanındığı Madrigal ailesini, “hediyeler” olarak adlandırılan insanüstü yeteneklere sahip bir aileyle doldurur. Bununla birlikte, Bruno, Julieta’nın en küçük kızı Mirabel ile birlikte, sihrin hediyelerle ilişkisinin doğası gereği dışlanır.