Ana SayfaDizi-FilmEn İyi Gizem Filmleri 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En İyi Gizem Filmleri 2023

Gizem filmleri bir yönü ile diğer film türlerinden ayrılmaktadır. En iyi gizem filmlerini izleyince bu farkı anlayacaksınız. Bu fark ise bir çok film sever tarafından gizem filmlerinin sevilmelerini sağlamaktadır. Hatta bazı sinemaseverler kötü film yoktur gizem filmi olmayan filmler vardır diyecek kadar gizem filmlerini bağlıdırlar. Gizem filmlerini diğer film türlerinden ayıran bu özelliği ise komedi, gerilim ya da aksiyon gibi diğer film türlerini de içerebilmesidir. Bizlerde sizin için en iyi gizem filmlerini derledik

En İyi Gizem Filmleri

The Hand of God

En İyi Gizem Filmleri 2022

İtalyan yapımı ve Hand of God komedi, drama ve gizem içeren 7.3 IMDb puanına sahip olan bir filmdir. Filmin konusu 1980’lerde ve Napoli’de geçmektedir. Filmin ana karakterinin futbol olan sevgisi dolayısıyla futbolun peşinden giderken yaşadığı aile trajedisi ile sarsılan  ve daha sonrasında yönetmeliğe evrilen hayatını konu almaktadır.

Trendeki Kız

En İyi Gizem Filmleri 2022

Suç, gerilim ve gizemin bir arada olduğu Trendeki Kız, Hindistan yapımı filmlerden birisidir. 6.5 IMDb puanına sahip olan Trendeki Kız’ın konusunu ise dışarıdan kusursuz görünen bir çifte kafayı takan sorunlu ve boşanmış bir kadının sarsıcı bir olaya şahit olarak karışık bir cinayet vakasından kendisini bulmasıdır.

The Soul

En İyi Gizem Filmleri 2022

6.6 IMDb puanına sahip olan The Soul, drama, suç, gerilim ve gizemi bir arada bulabilirsiniz. Filmin konusunda ise bir iş adamının ölümünü araştıran bir savcının ve eşinin başından geçenler oluşturmaktadır. Bu araştırma sırasında savcı ve eşim bir yandan doğaüstü sırları vakıf olurken diğer yandan ölüm ve yaşama dair ailevi bir ikilem yaşamaktadır.

Fotokopici

En İyi Gizem Filmleri 2022

6.8 IMDb puanına sahip olan Fotokopici, Endonezya yapılmı filmlerden birisi olmaktadır. Gizem, drama ve gerilimin bir arada bulunduğu filmin konusunu ise bir partide çekilen fotoğraflar yüzünden öğrenci bursunu kaybeden öğrencinin söz konusu olan gecede sarsıcı bir deneyim yaşayıp yaşamadığını araştırılmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Çok Ödül Alan Filmleri