Ana SayfaDizi-FilmKuruluş Osman Ne Zaman Başlıyor 2022?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Kuruluş Osman Ne Zaman Başlıyor 2022?

Kuruluş Osman ne zaman başlıyor 2022 sorusu, bu diziyi takip eden izleyiciler tarafından sıkça sorulmaktadır. Bir Bozdağ film yapımı olan kuruluş Osman, ilk olarak 20 Aralık 2019 tarihinde izleyicisiyle buluştu.

Yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı, senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait olan Kuruluş Osman dizisi; tarih, drama, macera ve aksiyon türünde bir televizyon dizisidir. Geçtiğimiz aylarda sezon finali yaparak ekranlara kısa süreliğine veda eden bu dizi, çarşamba günleri izleyicilerinin karşısına çıkmaktadır ve Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindedir.

Burak Özçivit’in canlandırdığı Osman Bey, Ertuğrul Gazi’nin oğludur. Ertuğrul Bey’den sonra kayı obasının başına Osman Bey geçmiştir. Kayı obasının başına geçen Osman Bey, burada yeni bir devletin temellerini atacaktır. Dizide Osman Bey başa geçtikten sonra yaşanılan olaylar, Osmanlı Devleti’nin kuruluşu için verilen mücadele anlatılmaktadır. Seyircinin büyük beğenisini toplayan kuruluş Osman dizisi geniş bir hayran kitlesine sahip olmasının yanı sıra yüksek bütçesi ve oyuncu kadrosu ile de çok konuşulmaktadır.

Kuruluş Osman Ne Zaman Başlıyor 2022

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor?

Dizinin nerede çekildiği ise izleyiciler tarafından merak konusu olmuştur. Bu dizi, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva’dan çekilmektedir. Büyük bir plato üzerine inşa edilen hanlar, hamamlar, kaleler, kiliseler ve camiler dizinin çok konuşulan maliyetini kanıtlar niteliktedir. Bu nedenle Kuruluş Osman ne zaman başlıyor 2022 sorusunun cevabı, diziyi takip eden izleyiciler için merak konusu olmuştur. 

Kuruluş Osman 4. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Kuruluş Osman ne zaman başlıyor 2022 sorusunun cevabına gelecek olursak; geçtiğimiz aylarda geçici bir süre için sezon finali ile ekranlara veda eden Kuruluş Osman dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, dizinin 2022-2023 sezonunda da dördüncü sezonu ile tekrar ekranlarda olacağını belirtti. Yani reyting rekorları kıran Kuruluş Osman dizisi, dördüncü sezonu ile bu sezonda da izleyici karşısına çıkacak.

Kuruluş Osman Ne Zaman Başlıyor 2022

Dizinin dördüncü sezonunun ne zaman başlayacağı ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır ancak Türkiye’nin en yüksek bütçeli dizisi olarak anılan kuruluş Osman dizisinin dördüncü sezonunun, eylül ayının sonu veya ekim ayının başı gibi ekranlarda olması beklenmektedir.

Benzer bir içeriğimiz olan “Disney Plus Aynı Anda İzleme“ adlı makalemize göz atabilirsiniz.