Ana SayfaDizi-FilmDünyanın En Çok Ödül Alan Filmleri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dünyanın En Çok Ödül Alan Filmleri

Film severler olarak filme olan merakınızı anlamaktayız. Hal böyle olunca sizlerde en çok ödül alan filmler merakınızı giderebilmek adına bir araştırma yapıyorsunuz. Sizlere bu makalemizde en çok ödül alan filmler hangi filmler onlar hakkında kısaca bilgiler vereceğiz. Ödül alan filmlerin konusu nedir, sizin film zevkinize uyuyor mu, siz acaba bu filmleri beğenecek misiniz, tüm bunları merak etti iseniz sizin için en doğru adrestesiniz demektir. Son 25 yılın en çok ödül alan filmlerine gelin birlikte göz atalım.

En Çok Ödül Alan Filmler

  1. İlk sırada Titanik filmi yer almaktadır. Artık neredeyse izlemeyen almayan bu film en çok izlenen ve ödül alan filmler arasında ilk sırada yer almaktadır. 1997 yılında yapılan ve konusu felaket ve romantizm olan bu film izleyicilerinden de çok olumlu yorumlar almıştır.
  2. Gelelim ikinci filmimize. Bu film Âşık Shakespeare filmidir. Konusu romantik komedi olan bu filmimizde izleyicilerinden bir hayli olumlu yorumlar almıştır. 1998 yapımı olan bu filmin konusu izleyicileri hem güldürürken hem de romantik dakikalar yaşatmaktadır. Bu filmimiz 13 dalda Akademi Ödüllerine aday gösterilmiştir ve en iyi film akademi ödülü dâhil olmak üzere 7 dalda ödül almıştır.
  3. Ve üçüncü filmimiz olan Amerikan Güzeli filmi de 1999 yılında yapılmıştır. İzlenme rekorları kıran bu film izleyicilerinin bir hayli hoşuna gitmiştir. Akademi Ödüllerine 8 dalda aday olmuş ve en iyi film dâhil 5 ödül almıştır.
  4. Dördüncü filmimiz olan Glandyatör filmi 2000 yılında yapılmıştır. Diğerlerinin aksine epik ve tarihsel dramayı konu alan bu film aksiyon severlerin dikkatini bir hayli çekmiştir. Heyecan dolu dakikalar ile an an nefesinizi kesebilen bu filmde izleyicilerinden oldukça beğeni toplamıştır.

En çok ödül alan filmler de ilk dört sırada en meşhur filmlerden sizlere kısaca bahsettik. Sizlerde henüz izlemediyseniz izleminizi şiddetle tavsiye ederiz.

Daha Fazla Oku: Labirent Filminin Konusu Nedir?