Ana SayfaDizi-FilmDisney Plus Nasıl İptal Edilir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Disney Plus Nasıl İptal Edilir?

Disney Plus aboneliği edindikten sonra birçok kullanıcın aklına “Disney Plus nasıl iptal edilir” sorusu gelmektedir. Siz de bu soruyu soruyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Aşağıda yer alan bilgiler sayesinde Disney Plus üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Bu işlemler oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bir süre Disney Plus kullanımı sağlansa da bir yerden sonra kullanıcılar Disney Plus nasıl iptal edilir sorusunu sorabilmektedir. Bunun sebebi içeriklerin bir yerden sonra sarmamasından kaynaklanmaktadır. Ya da özel olarak izlemek istenilen Disney Plus içeriklerinin tükenmesidir. O halde gelin şimdi sizlerle birlikte üyeliğinizi nasıl iptal edersiniz görelim.

Disney Plus Nasıl İptal Edilir

Disney Plus Nasıl İptal Edilir?

Disney Plus üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız eğer aşağıda yer alan adımları dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Adımları uygularken herhangi bir detayı atlamamalısınız.

  • Öncelikle bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan ise tarayıcınız üzerinden Disney Plus web sitesine giriş yapmalısınız.
  • Profil simgenizi seçiniz.
  • Burada hesap kısmına tıklayınız.
  • Üyelik bölümüne tıklayarak Disney+ üyeliğinizi seçiniz.
  • Karşınıza gelen ekranda Disney Plus üyeliğini iptal et butonu çıkacaktır.
  • Ayrıca işlem sonrasında neden iptal ettiğinize dair anket çıkacaktır. Ancak bu zorunlu bir adım değildir.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiyseniz eğer Disney Plus nasıl iptal edilir sorusunun yanıtını buldunuz demektir. Bu işlemi yaptığınızda yaptığınız ödeme gereği, plan sonuna kadar kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Yani her ayın 15’inde yenilendiğini düşünürsek ayın 5’inde iptal ettiyseniz 10 gün daha Disney Plus üyeliğinizi kullanabilirsiniz. Devamında ücret alamadığı için içeriklere erişiminiz kısıtlanacaktır. Ayrıca ilerleyen dönemlerde de üyeliğinizi tekrardan aktif edebilirsiniz. Yani geçici olarak durdurma gibi şansınız da bulunmaktadır.

Disney Plus Nasıl İptal Edilir

Disney Plus Nasıl İade Edilir?

Disney Plus nasıl iptal edilir sorusunun ardından nasıl iade edilir sorusu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ne yazık ki bu konuda para iadesi olmadığını söyleyebiliriz. Yaptığınız ödemeleri geri alma gibi bir şansınız olmasa da sonraki ödeme ücretlerini almamak için hesabınızı pasif hale getirebilirsiniz.

Disney Plus’da Taahhüt Var Mı?

Disney Plus kullanmak isteyen kişiler taahhüt olup olmadığını da merak etmektedir. Yıllık ya da aylık üyeliklerden faydalansanız da herhangi bir taahhüt olmamaktadır. Yıllık üyelik tek seferde toplu bir para alımı, aylık üyelikler ise devamlı olarak aylık ücret tahsilatı ile gerçekleşmektedir. Ancak şu kadar ay kullanmak zorundasınız gibi bir ibare yer almamaktadır.

Disney Plus Nasıl İptal Edilir

Disney Plus Yıllık Üyelik İptali

Disney Plus üyeliğiniz yıllıksa ve iptal etmek istiyorsanız eğer normal şekilde olan iptal işlemlerini kullanabilirsiniz. Ancak bu para iadesi alacağınız anlamına gelmemektedir. Yıllık üyeliğiniz bitene kadar kullanabilirsiniz. Sonrasında ücret kesmemesi için bu adımı uygulamanız tavsiye edilir.

Avatar Suyun Yolu Disney Plus Ne Zaman Çıkacak yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.