Ana SayfaDizi-FilmDisney Plus Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Disney Plus Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Birçok seyircinin merak ettiği konulardan birisi Disney Plus ekran yansıtma konusudur. Siz de bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgilerin ardından telefonunuzdan izlemek yerine bilgisayar ya da televizyonunuzdan izlemeye devam edebilirsiniz.

Büyük ekranlarda film ya da dizi izlemek daha keyifli olabilmektedir. Bunun için doğru adımlar sayesinde telefonunuzdaki içeriği televizyona yansıtmayı bilmelisiniz. Disney Plus ekran yansıtma nasıl olur diyorsanız eğer gelin şimdi birlikte daha detaylı görelim.

Disney Plus Ekran Yansıtma

Disney Plus ekran yansıtma özelliği direkt olarak uygulama içerisinde bulunmamaktadır. Bunun için cihazınızın kendi özelliğini kullanmanız gerekecektir.

  • Öncelikle cihazınız ile televizyonunuzu aynı ağa bağlamalısınız.
  • Sonrasında telefonunuzdan Screen Mirroring özelliğini aktif hale getirmelisiniz.
  • Ardından televizyonu seçerek bağlantı kurmalısınız.
  • Sonrasında izlemek istediğiniz içeriği Disney Plus üzerinden açarak izlemeye devam edebilirsiniz.

Birçok kişi uygulama üzerinden direkt olarak ekran yansıtma özelliğini aradığı için birtakım sorunlar ile karşılaşabilmektedir. İlerleyen güncellemelerde bu tarz problemler ile karşılaşmamak adına güncellemeler gelecektir.

Disney Plus Ekran Yansıtma

Disney Plus Televizyona Yansıtılır mı?

Disney Plus ekran yansıtma özelliğinin ardından birçok kişi Disney Plus televizyona yansıtılır mı sorusunu sormaktadır. Siz de bu soruyu soruyorsanız eğer direkt olarak evet yanıtını verebiliriz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir adet Smart TV ve bir adet ortak wifi ağı olacaktır.

Devamında Smart TV’yi wifi ağına bağlayabilir ve telefonunuzdaki tüm içerikleri televizyona yansıtabilirsiniz. Böylelikle büyük ekranda film keyfinizi devam ettirebilirsiniz. Hayal ettiğinizden daha keyifli olacağından şüpheniz olmasın.

Disney Plus Ekran Yansıtma

Disney Plus Televizyonda Nasıl Açılır?

Disney Plus televizyonda nasıl açılır diye soruyorsanız eğer öncelikle iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Smart TV ise direkt olarak televizyona Disney Plus yükleyebilir ve herhangi bir yansıtma ayarı olmadan direkt televizyondan izleyebilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise televizyonunuzun Disney Plus ile uyumlu olmaması durumunda tercih edilebilir. Telefonunuzdan filmi açarak Screen Mirroring özelliği ile telefonunuzdaki görüntüyü televizyona yansıtabilirsiniz. Birçok kişi bu özelliği tercih etmekte ve keyifli dakikalar elde etmektedir.

Disney Plus TV Nasıl Yansıtılır?

Disney Plus TV nasıl yansıtılır sorusu için sizlere direkt olarak Screen Mirroring özelliği söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde telefonunuzdaki tüm görüntüyü bilgisayarınıza, televizyonunuza ya da wifi ağınıza bağlanan bir diğer akıllı cihaza yansıtabilirsiniz.

Ortak wifi alanı yerine tercih edebileceğiniz farklı bir teknoloji daha mevcut. Ancak bunun için HDMI kablosu ve bir adet de televizyon gerekmektedir. Eğer ki bilgisayar yerine daha büyük bir ekran kullanmak istiyorsanız televizyonunuza HDMI kablosu ile görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Üstelik bu özellik için televizyonunuzun akıllı olmasına da gerek yoktur.

Disney Plus Nasıl İptal Edilir hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.