Ana SayfaDizi-FilmDisney Plus Altyazı Ayarları
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Disney Plus Altyazı Ayarları

Film ya da dizi izlerken Disney Plus altyazı ayarları seçenekleri sayesinde daha anlaşılır izleme imkânı bulabiliriz. İstediğimiz dilde alt yazı ya da istediğimiz dilde seslendirme olanağından faydalanabiliriz. Tüm bunların hepsi Disney Plus uygulamasında mevcut.

Sizler de Disney Plus altyazı ayarları hakkında araştırma yapıyorsanız eğer mobilden de bilgisayardan da bu işlemleri yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Her ikisi de çok basit adımlar ile mümkündür. Eğer nasıl olduğunu merak ediyorsanız gelin sizlerle birlikte görelim.

Disney Plus Altyazı Ayarları

Disney Plus altyazı ayarları mobil ve bilgisayar platformlarında benzer şekilde değiştirilmektedir. Bu yazımızda ise her iki platform için nasıl değiştirebileceğini göstereceğiz. İlk olarak mobil cihazınızdan nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Disney Plus Altyazı Değiştirme Mobil

  • Öncelikle izlemek istediğiniz filmin ya da diziyi seçmelisiniz.
  • Ardından ise kaldığınız bölümü açıp sağ üstte yer alan alt yazı ikonunu bulmalısınız.
  • Ardından ise açılan ekranda seslendirme ve alt yazı ayarlarınızı İstediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Ancak bu alt yazı ve seslendirme seçenekleri her filmde aynı sayıda olmayabilir. Yapımdan yapıma göre değişkenlik gösterecektir.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğinizi Sizler de mobil cihazınızdan Disney Plus altyazı değiştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer ki bilgisayarınızdan bunu yapmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz size fayda sağlayacaktır.

Disney Plus Altyazı Değiştirme Bilgisayar

Bu işlem de mobil cihazlardakine benzediğinden dolayı pek farklı bir şey yapmanıza gerek yoktur.

  • İzlemek istediğiniz yapımızı açınız.
  • Sağ üstte yer alan alt yazı butonuna basınız.
  • Seslendirme ya da alta yazı için size sunulmuş olan dilleri kullanabilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları takip ettiğinizi Sizler de bilgisayarınızdan alt yazı değiştirmeyi yapabilirsiniz. Her dilde altyazının ya da seslendirmenin olmaması nedeni yapımların her dile uygun bir şekilde çevrilmemiş olmasıdır.

Genellikle seslendirmeler pek yaygın olarak bulunmasa bile altyazılar Disney Plus’ın olduğu her ülkede o dili desteklemektedir. Yani hangi yapımı izlerseniz izleyin Türkçe alt yazıyı bulma imkanınız vardır. Ancak her yapımda Türkçe seslendirme şansınız olmayabilir.

Bu Türkçe seslendirmenin yaygınlaşması zamana bağlı olarak şekillenebilecek bir şeydir. Ülkemizde yeni yeni sektöre uyum sağlayan Disney Plus’ın eski yapımlarında Türkçe seslendirme beklemek doğru olmayacaktır. Bu yüzden ileriye dönük bakmamız gerekir.

Disney Plus Deneme Süresi Var Mı? yazımızı okumak isterseniz eğer web sitemizde yer alan diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.