Ana SayfaHaberOkullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Birçok emekçinin aklında Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak sorusu var. Okulların başlaması bir çok işkolunu da sevindirdi. Uzun zamandır iş bulamayan güvenlik görevlileri de bunların başında geliyor. Ekonominin tekrar canlanmasıyla ve okulların açılmasıyla bir çok iş kolu işlerine tekrar başlayacak ve haliyle Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak sorusunu soruyorlar. Yazımızda Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak sorusunun cevabını sizler için vereceğiz.

İŞKUR tarafından başlatılan işe alım programına gelir desteği olması için belli bakanlıklar tarafından destek verildiği biliniyor.. Başta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olmak üzere pek çok bakanlık da İŞKUR’dan güvenlik temizlik görevlisi gibi alımlar yapılıyor.

6 Eylülde başlayacağı duyurulan bu bakanlık destekli işe alım programına Katılımcı başvuruları, İŞKUR e-şube ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden yapılacak. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’daki okullara temizlik, çevre ile ilgili düzenlemeler ve bakım onarım hizmetleri için 5 bin 872 kontenjan verildiğini açıklamıştı.

Daha Fazla Oku: Av Yasağı Ne Zaman Bitiyor 2021?

Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak? 2021

İŞKUR TYP ilanları yayınlandı. İŞKUR işe alım ilanları ve işe alınacak kişilerde aranan şartlar İŞKUR TYP’nin websitesinde yayınlanıyor. Verdiğimiz bu linkten İŞKUR TYP işe alım ilanlarına başvurabilirsiniz. İŞKUR yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde tam 5 bin 872 personelin istihdam edielceğini açıklamıştı. Gözler bu açıklamadan sonra okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak sorusuna çevrildi. Her sene güvenlik alımı yapıldığı için bu senede yapılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. İşte sizin için İŞKUR’un işe alımını ilçe ilçe hangi tarihlerde yapacağını listeledik. Personel alımı 1 Eylül‘de Başlıyor gözüküyor.

Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak
Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak

Okullara Güvenlik Alımı BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • Kuruma kayıtlı ve işsiz olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak.
  • Öğrenci statüsünde bulunmamak
Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak

İŞKUR TYP Nasıl Üye Olunur?

İŞKUR TYP ye başvuru yapmak için üye olmanız gerekiyor. Birçok iş alım ilanı verilen bu siteye üye olmak çok kolay. Aşağıdaki adımları uyguladığınız takdirde kolaylıkla üyelik işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

  1. İŞKUR profilinizi oluşturmak için öncelikle verdiğimiz bu linke tıklamanız gerekmektedir.
  2. Bu linke tıkladıktan sonra sağ üst ekranda gözükecek olan ekrandan, ‘İş Arayan Girişi’ sekmesine tıklayınız.
  3. Yine sağ üst kısımda bulunan ‘Yeni Üye’ sekmesine tıklayınız.
  4. Aşağıya yazdığımız metni okuduktan sonra onaylıyorum butonuna basmanız gerekmektedir. (Metin Yazının Sonuna Eklenmiştir)
  5. Karışışınıza çıkacak olan ekrandan, TC Kimlik Numarası, isim soy isim, baba adı ve doğum tarihi bilgilerini giriniz.
  6. İleri diyerek diğer işlemleri tamamlayınız ve bitti.

İlginizi Çekebilir: Üniversite Kayıtları Ne zaman?

Onaylama Metni

“Kurum sitesine üye olmak isteyenler “Üyelik Sözleşmesi” başlığı altında bulunan maddeleri okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar.İŞKUR portalına üye olan kullanıcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder.

Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kurum sorumlu değildir.Sisteme üye olurken tercih ettikleri iletişim yöntemi (Fiziki adres, e-posta veya GSM numarasına kısa mesaj servisi) ile bilgilendirileceklerdir.

Tüm bildirimlerde ve yazışmalarda üye olurken verilen iletişim bilgileri esas alınır.

Kurum gerekli gördüğü durumlar ve işlemler için bildirilen fiziki adrese gönderimde bulunabilir.

Kuruma yanlış beyan edilen iletişim bilgisinden dolayı oluşabilecek hatalardan İŞKUR sorumlu olmayacaktır.

Sisteme üye olurken kullanıcılar tarafından şifre belirlenmektedir.

Bu şifrenin gizliliği kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit etmesi durumunda Kurumu haberdar etmekle yükümlüdür.

Bu şifrenin kullanıcıdan izinli ya da izinsiz olarak kullanımından dolayı ortaya çıkacak sorunlardan Kurum sorumlu tutulamaz.”

Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak 2021 yazımızın sonuna geldik Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.