Ana SayfaDizi-FilmBlack Panther 2 Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Black Panther 2 Ne Zaman Çıkacak?

2022 yılının en çok beklenilen filmlerinden birisi olan ve Black Panther filminin devam niteliğinde olan Black Panther 2 ne zaman çıkacak  soruları sıklıkla sorulmaktadır. Black Panther: Wakanda Forever olarak adlandırılan serinin ikinci filminin çekimlerinde filmin baş rolünde yer alan Letitia Wright’ın sette yaralanması sebebiyle sete ara verilmişti. Bu sebeple Black Panther 2 filminin vizyon tarihi de ertelendi.

Letitia Wright’ın omzunun kırılmasına ve beyin sarsıntısı yaşamasına neden olan kaza ağustos ayında yaşandı ve bu ciddi kaza sebebiyle başrol oyuncusunun iyileşmesi uzun bir zaman aldı. Oyuncunun yaralanmasının ciddiyeti sebebiyle de set kasım ayında tamamen durduruldu.

Black Panther 2 kesin Vizyon Tarihi Belli Oldu mu?

Black Panther serisinin ilk filminin başrol oyuncusu olan Chadwick Boseman’ın zamansız ölümünün ardından Coronavirus pandemesinin patlak vermesi ve senaryo değişikliği sebebiyle çekimlerine geç başlanan Black Panther 2 filminin 2021 yılının Haziran ayında başlayan çekimleri nihayet sonuçlandı. Filmin bu aşamaya gelmesi de serinin sevenlerinin daha fazla sabırsızlanmasına ve Black Panther 2 ne zaman çıkacak sorusunun daha fazla sorulmasına yol açtı.

Black Panther 2 Ne Zaman Çıkacak

Merakla beklenen MCU devam filmi, Ocak 2022’de yeniden üretime başladı ve Covid nedeniyle bir hafta daha ertelendi, ancak Şubat ayında sona ermesi planlanıyor. Kasım 2021’den Ocak 2022’ye kadar olan gecikme, Letitia Wright’ın sette bir yaralanmadan iyileşmesine izin vermeyi amaçlıyordu.

Şimdilerde post prodüksiyon aşamasında olan filme herhangi bir erteleme kararının gelmemesi durumunda 11 Kasım 2022 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Daha Fazla Oku: FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

Black Panther 2’nin Konusu Ne Olacak?

lk filmi ile büyük yankı uyandıran Black Panther filminin ikincisinin de ne az birincisi kadar iyi olması bekleniyor. İkinci filmin yönetmen koltuğunda da ilk filmi yöneten Ryan Coogler’ın oturması beklentileri yükseltiyor. Black Panther 2 ne zaman çıkacak sorusunun yanı sıra filmin konusu da merak edilenler arasında yer alıyor. Serinin ikinci filminin konusunu ise babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T’Challa’nın giriştiği savaş olmaktadır.