Ana SayfaOyunFifaFIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

EA Sport’sun 1993 yılından bu yana FIFA markalaı oyunları hiç aksatmadan yayınlanmasından dolayı FIFA 23 ne zaman çıkacak sorusu da her zamanki gibi gündemdeki yerini korumaktadır. Her sene olduğu gibi bu sene de Fifa satış rekorları kıracağa benziyor.

Peki, FIFA 23 ne zaman çıkacak? Henüz kesin olarak bilmiyoruz, ancak FIFA 23 çıkış tarihinin Eylül ayının sonundan 2022 Ekim ayının başına kadar olması bekleniyor. FIFA oyunları geleneksel olarak Eylül ayının son iki haftasında veya Ekim ayının ilk iki haftasında piyasaya sürülür.

EA Sports FIFA 23’ü Yayınlayacak mı?

FIFA 23’ün yayınlanması ise EA Sports ile FIFA’nın ortaklarının devam etmesi gerekiyor. İkili arasında yapılan anlaşmanın Aralık 2022’de sona ermesinden dolayı da EA Sport’su ikilemde bırakıyor.

Herhangi bir resmi açıklamanın gelmemesine rağmen her geçen gün EA Sports’un hem Dünya Kupası’nı hem de crossplay’i oynayabilecekleri yeni bir oyunu piyasaya süreceğine dair inanç artıyor.

FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

FIFA 23 ne zaman çıkacak sorusuna cevap olabilecek herhangi bir resmi açıklama yapılmamakla birlikte, EA Sports’un 30 yıllık geleneği bozulmayacağına inanılıyor. FIFA 22 Eylül ayının sonunda piyasaya sürülmesinden dolayı da FIFA 23’ün de aynı tarihlerde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

EA Sports FC Nedir?

FIFA 23 ne zaman çıkacak sorularının yanı sıra EA Sports FC’de haberlerde geniş çapta yer aldı. EA Sports’un yeni oyun serisi için potansiyel isimlerden birisi olarak görülen EA Sports FC, FIFA video oyun serisinin yeni adı olacağı düşünülüyor Amerika Birleşik Devletlerin’de ve İngiltere’de EA Sports FC markasının tescillenmesinden dolayı da isim değişikliği ihtimalinin arttığı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir