Ana SayfaDizi-Film300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak?

İlk filmi 2006 yılında vizyona giren ve 300 kahraman spartalı’nın mücadelesini anlatan 300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak diye soranların sayısıbir hayli fazla. Zack Snyderin yönetmenlik koltuğuna oturduğu 300 Spartalı filmi elde ettiği başarıyla bir çok film severin ilgisini çekmişti. Bu ilgiden sonra 2014 yılında serinin ikinci filmi olan 300 Spartalı: Bir İmparatorluğun Yükselişi vizyona girmişti. İkinci filmde de aynı başarıyı yakalayan yapım hafızalarda derin izler bırakmıştı. Bu başarıdan sonra geçen tam 7 yıla rağmen üçüncü film ile ilgili herhangi bir somut adım gelmedi. Peki sinema tarihinde büyük yankı uyandıran 300 Spartalı’nın üçüncü filmi çıkacak mı? Herhangi bir açıklama yapıldı mı? Eğer çıkacaksa ne zaman çıkacak?

Daha Fazla Oku: Tensei Shitara Slime Datta Ken 3.Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Aslında Senaryo Yazımına Başlanmıştı

2020 yılının başında filmin senaryosunun yazılmaya başlandığına dair söylentiler çıkmıştı hatta yine söylentilere göre yine 2020 yılının sonunda çekimlere başlanacaktı. Ancak dünyayı alt üst eden pandeminin araya girmesiyle bazı şeyler sekteye uğramış gibi görünüyor. Ancak üçüncü filmin senaryosunun ne şekilde ilerlediği ve hikayenin nasıl olacağına dair herhangi bir söylenti yok.

300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak

Warner Bros Senaryoyu Beğenmedi

Filmin yönetmeni Zack Snyderin  açıklamalarına göre pandemi sırasında filmin senaryosunu tamamlanmış ve senaryoyu yapım şirketi Warner Brosa sunmuş ancak şirket senaryonun diğer iki filmin hikayesinden kopuk olduğunu ileri sürerek senaryoyu reddetmiş.

İşte Zack Snyderin film ile ilgili açıklamalarından bir bölüm “Pandemi sürecinde Warner Bros’la bir anlaşma yapmıştım ve esasen 300 Spartalı’nın son bölümü olacak filmi yazıyordum. Yazmak için oturduğumda aslında farklı bir film yazdım. Senaryoyu Büyük İskender hakkında yazıyordum ve Hefaistion’la İskender arasındaki ilişkiye dair bir filme dönüştü. Bir aşk hikayesi ortaya çıktı. Yani hakikaten üçüncü filme uymuyordu” dedi. Peki 300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak?

300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak

Film ile ilgili gelişmelere bu yönde olmakla birlikte şuanda üçüncü filmin çıkması mümkün gözükmüyor ancak ileride ne olacağını bilemeyiz bekli de yakında daha iyi bir senaryoyla 3. filmi beyaz perdelerde görebiliriz. 300 Spartalı 3 Ne Zaman Çıkacak sorusuna net bir cevap veremiyoruz.