Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp kamera ayarları, kamera başlamadığında veya kamera bozulduğunda yapılması gereken bir ayardır. Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır? WhatsApp kamera ayarlarını özelleştirmek için uygulamada Ayarlar menüsüne gitmeniz gerekiyor. WhatsApp uygulamasında canlı kamera görüşmesi veya fotoğraf ve video çekimi sırasında görüntülerin normalden daha büyük olması bir sorundur. Çözüm çok basit. Bu yazımızda görüntülü aramalar için WhatsApp kamera ayarları hakkında bilgiler veriyoruz.

WhatsApp uygulaması, hem ön kamera hem de arka kamera ile öz çekimler, fotoğraflar veya videolar çekmenize olanak tanır. Ancak bazı durumlarda WhatsApp kamerası çalışmayabilir ve “Kamera başlatılamıyor” hatası verebilir. Bunun çeşitli nedenleri olsa da aşağıdaki adımları takip ederek WhatsApp kameranızın tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır? Sorunuzun cevabı şu şekildedir;

  • Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Uygulamalar öğesini bulun ve dokunun
  • Uygulama Yöneticisi öğesini bulun ve dokunun.
  • WhatsApp simgesini bulun ve üzerine dokunun.
  • Kamera ve mikrofon izinlerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Daha Fazla Oku: Whatsapptan Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

WhatsApp kamera sorunu en sık karşılaşılan hatalardan biridir ve çözümü telefonu yeniden başlatmaktır. Bu, cihazı yeniler ve kameranın WhatsApp’ta büyümesini ve çalışmasını engelleyebilecek geçici sorunları çözecektir. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız aşağıdaki diğer adımları deneyin.

Whatsapp Kamera Yakından Çekiyor Hatasının Çözümü

Whatsapp kamera ayarları nasıl yapılır? Sorunlarından biri olan Whatsapp kamera yakından çekiyor hatasının çözümü güncelleme sorunudur güncellemeden kaynaklanan bu sorunun çözümü ise şu şekilde olabilmektedir;

Uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Android için Google Play, IOS için App Store ‘dan güncellemeleri gerçekleştiriniz.

Whatsapp Önbelleğini Temizleyin

Hatanın yok olup olmadığını deneyeceğiniz bir yöntem de budur.

  • Uygulamalar bölümüne girin
  • Whatsapp uygulamasını bularak tıklayın
  • Depolama” kısmını bulun ve “Önbelleği Temizle” seçeneğini seçin
  • Telefonunuzu yeniden başlatın

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Son Görülme Sabitleme Rehberi