Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapptan Engellendiğini Nasıl Anlarsın?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapptan Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

WhatsApp, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan sohbet, telefon ve fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Whatsapptan Engellendiğini Nasıl Anlarsın sorusu sıklıkla soruluyor. Bu nedenle, WhatsApp’ın artık haber almak istemediğiniz kullanıcıları engellemenize izin vermesi şaşırtıcı değil.

WhatsApp’ta birini engellemek, sizi aramasını veya mesaj atmasını engellemenin en iyi yoludur. Ama engellenen sizseniz, bunu nasıl anlarsınız?

Ne yazık ki, WhatsApp’ta engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin doğrudan bir yolu yok. Ancak bunu anlamak için kullanabileceğiniz ipuçları var.

WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini düşünüyorsanız, önsezinizin doğru olup olmadığını görmek için aşağıdaki kontrol listesini gözden geçirin.

Whatsapptan Engellendiğini Nasıl Anlarsın

  • Yapılacak ilk şey, kullanıcının “son görülme” durumunu kontrol etmektir. Bu, söz konusu kullanıcı WhatsApp’ı her açtığında güncellenen ve size uygulamayı en son ne zaman kullandıklarını söyleyen bir mesajdır. Bunu görmüyorsanız, engellenmiş olabilirsiniz, ancak kullanıcı hesabında bu özelliği devre dışı bırakmış da olabilir.
  • Biri sizi engellerse ve ardından profil resmini değiştirirse, yeni profil resmini görmezsiniz, engellendiğinizde her zaman resim neyse onu görürsünüz.
  • Bu, profil resimlerini güncelleyip güncellemediklerini anlamanın kesin bir yolu olmadığı anlamına gelir. Ancak bu kişinin resmini sık sık güncellediğini ve şimdi aniden durduğunu biliyorsanız, bu engellendiğinizin bir işaretidir.
  • WhatsApp, mesajlarınızı takip etmek için onay işareti sembollerini kullanır. Mesajınızın yanında bir onay işareti simgesi gönderildiğini, iki onay işareti ise alındığı anlamına gelir.
  • Sizi engelleyen birine mesaj attığınızda, o ikinci onay işareti asla görünmez. İnternete bağlıysanız ve mesajınız hala teslim edilmiyorsa, büyük bir ihtimalle engellenmişsinizdir.
  • Aramalarınız başarısız olacak: Benzer şekilde, sizi engelleyen kimseyi de arayamazsınız. Denediğinizde, arama geçmeyecek.
  • Son olarak, kişiyi bir WhatsApp grubuna dahil etmeye çalışın. Onları grubunuza eklemenize izin verilmediğini söyleyen bir mesaj alırsanız, bu engellendiğinizin en kesin işaretidir.

Daha Fazla Oku: WhatsApp’ta Çevrimiçi Oluşunu Gizlemek 2022