Ana SayfaSosyal MedyaTwitch Klip İndirme - Mobil ve PC
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Twitch Klip İndirme – Mobil ve PC

Twitch’te bir şeyleri kırpmak, herhangi bir canlı akışın özel anlarını korumanın en iyi yoludur ve Twitch Klip indirmenin, kaydetmenin ve paylaşmanın birden çok yolu vardır. Geçen yıl DMCA (telif hakkı) yayından kaldırma bildirimlerinin yükselişini göz önünde bulundurarak, izleyiciler Twitch’te klip indirme ihtiyacının arttığını hissettiler.

Twitch’te bir şeyin kaydedilmesi, sonsuza kadar orada olacağı anlamına gelmez. Bir yayıncı bir kliple ilişkili videoyu silerse, video platformdan da kaybolabilir.

Klipleri bilgisayarınıza indirmek, bir klibin sonsuza kadar canlı kalmasını sağlamanın kesin bir yoludur ve indirmeye çalıştığınız şeye bağlı olarak bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Twitch Klip İndirme Nasıl Yapılır?

Twitch’te kişisel olarak oluşturduğunuz bir klibi, kendi kanalınız için veya başka birinin kanalından indirmeye çalışıyorsanız, bunu Twitch’teki Klip Yöneticinizden yapabilirsiniz. Peki, Twitch klip indirme nasıl yapılır?

  • İçerik Oluşturucu Kontrol Panelinize gidin ve İçerik menüsünü tıklayın.
  • Klipler’i seçin.
  • İndirmek istediğiniz klibe tıklayın ve yukarıyı gösteren oka, Paylaş simgesine tıklayın.
  • İndir” etiketli aşağı yönlü oklu bir simgeyle açılan satırdaki ilk seçeneği tıklayın.

Bunu, diğer kanallardan kişisel olarak kırptığınız anlar veya kanalınızda kırpılan herhangi bir şey için yapabilirsiniz.

Ancak klibi yapan kişi siz değilseniz ve kaydetmek istediğiniz video kanalınızda yoksa klibi indirmek için harici bir araç kullanmanız gerekecektir.

Twitch Klip İndirme

Twitch Başkasınınz Klibini İndirme ve Mobil

Başka birinin yaptığı bir klibi indirmek için belki de en popüler seçenek Clipr.xyz kullanmaktır. Web sitesi yalnızca klibin bir bağlantısını web sitesine yapıştırmanızı ve bir “indir” düğmesini tıklamanızı gerektirir. Sonrasında Twitch klip indirme işleminiz tamamlanır.

Ek olarak, Google Chrome’da klipleri indirmek için kullanılabilecek bir Twitch Clip Downloader eklentisi vardır. Uzantı, Twitch kliplerine, “Klibi İndir” etiketli “Tüm Videoyu İzle” düğmesinin yanına fazladan bir düğme ekleyerek, klipleri bilgisayarınıza kaydetmeyi kolaylaştırır.

Twitch klip indirme işlemi işte bu kadar basit.

İlginizi Çekebilir: Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?