Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Çıkartma Yapma Rehberi 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Çıkartma Yapma Rehberi 2023

WhatsApp bir süredir sohbetlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz çıkartmalar sunuyor. Whatsapp Çıkartma Yapma Rehberi de bu sebepten çok büyük önem arzediyor. WhatsApp Messenger’ın sağladığı alternatifler size yetmiyorsa kendi WhatsApp çıkartmalarınızı yapabilirsiniz. Bunu yapmanıza yardımcı olacak iki uygulama sunacağız. Biri Android için, biri iOS için.

Bir resmin 1.000’den fazla kelime söylediği iyi bilinir ve uygun bir çıkartma, mesajınızın pastasındaki kremadır. Ancak WhatsApp yalnızca küçük bir sanal çıkartma paketi sunuyor. Bu yüzden aşağıda kendi WhatsApp çıkartmalarınızı nasıl yapabileceğinizi okuyacaksınız. Whatsapp çıkartma yapma işlemi nasıl yapılıyor?

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

Whatsapp Çıkartma Yapma Android

Android akıllı telefonunuz varsa ücretsiz Sticker Studio – WhatsApp Sticker Maker uygulaması Google Play Store’dan indirilebilir. Aracı kendi çıkartma koleksiyonlarınızı oluşturmak için kullanabilirsiniz: her biri 30 resim içeren maksimum on paket üretebilirsiniz. Uygulama, küçük bir ücret karşılığında kapatabileceğiniz reklamlar içeriyor. Premium sürüm ayrıca hazır şablonlar gibi her türlü ekstrayı sunuyor. Android için Whatsapp çıkartma yapma işlemi oldukça basittir.

Whatsapp Çıkartma Yapma Rehberi

Sticker Studio – WhatsApp Sticker Maker uygulamasının kullanımı şu şekildedir:

  • Bir çıkartma oluşturmak için uygulamada galeri uygulamanızdan bir resim seçin.
  • Seçmek için parmağınızla istediğiniz motifin etrafına bir çizgi çizin.
  • Gerekirse çıkartmaya metin veya tek tek kelimeler ekleyin.
  • Uygulama gerisini sizin için halleder. Daha sonra çıkartmayı bir çıkartma paketine ekleyebilirsiniz.

Whatsapp Çıkartma Yapma iPhone, iOS

iPhone kullanıyorsanız, App Store’da ücretsiz Sticker Maker Studio aracını bulabilirsiniz. Bu uygulamada da Android uygulamasında olduğu gibi kendi seçtiğiniz bir şablondan istediğiniz motifi kesip çıkartma olarak koleksiyona ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca çıkartmalarınıza metin ekleme seçeneği de sunar. iOS için Whatsapp çıkartma yapma işlemi de oldukça basittir.

Sticker Maker Studio nasıl kullanılır:

  • Bir çıkartma paketi oluşturmak için uygulamayı kullanarak galerinizden bir görsel seçin.
  • Görselin herhangi bir yerini kesmek isterseniz kesme aracı ile görseli kesebilirsiniz. Bu işlemi yapmazsanız görsel olduğu gibi kullanılacaktır.
  • İsterseniz çıkartmanızın üzerine metin veya başka görseller ekleyebilirsiniz.
  • Uygulama gerisini sizin için halledecektir. Daha sonra çıkartmayı bir çıkartma paketine ekleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.