Paylaş

Discord Boost Rozetleri

Discord, bir grubun belirli üyelerine, onları ayırt etmeye yardımcı olmak için verilen rozetlere sahiptir. Discord Boost Rozetleri gerçekten çok havalı bir profil göstergesidir. Discord Boost Rozetlerini kazanmak bir gurur ve onur meselesidir ve profilin çok daha iyi görünmesini sağlar. Bazı rozetleri almak kolaydır. Örneğin, beş soruyu yanıtlayın ve bir rozet kazanın. Diğerleri çok daha zordur, bu da onları daha değerli ve profil altında bulunmalarını nadir kılar. İşte her Discord rozeti ve bunları nasıl elde edebileceğiniz hakkında ayrıntılı bir kılavuz.

Daha Fazlası İçin: Discord isim Önerileri: Havalı, Yabancı, Şekilli, Güzel isimler, 2021

Bütün Discord Boost Rozetleri

Herkesin alabileceği en kolay Discord Boost Rozetleriyle başlayayım.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

1- HypeSquad Ev Rozeti

HypeSquad House rozeti, Discord’un sizi Cesaret, Parlaklık veya Denge olmak üzere üç evden birinde tutmasına yardımcı olur.

Tek yapmanız gereken 5 kişilik sorularını yanıtlamak ve Discord sizi evlerden birine yerleştirecek ve o ev için size bir Discord Boost Rozetleri verecek. Ayrıca, herhangi bir rozet alamama ihtimaliniz var, ancak tekrar deneyebilirsiniz. Bir ev bir topluluk gibidir ve her evde düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

HypeSquad Ev Rozeti Avantajları

Discord HypeSquad Topluluğunun bir parçası olabilir ve kurumlar arası mücadelelere katılabilirsiniz. Ayrıca topluluk haber bültenleri alırsınız. Hepsinden iyisi, adınızın altında bir ev rozeti alacaksınız.

HypeSquad Ev Rozeti Nasıl Alınır?

 1. HypeSquad House rozetini almak için Discord’u açın ve sol alt köşede kullanıcı adınızın yanında bulunan kullanıcı ayarları simgesine tıklayın.
 2. Ayarlar’da aşağı kaydırın ve HypeSquad seçeneğini seçin.
 3. Şimdi, HypeSquad’a Katıl düğmesine tıklayın.
 4. Beş tane soru içeren bir açılır pencere göreceksiniz. Onları cevaplayın.
 5. Daha sonra evlerden birine yerleştirilecek ve bir rozet ile ödüllendirileceksiniz. Tebrikler, ilk rozetinizi aldınız!

Evi değiştirmek için teste tekrar başlayabilirsiniz. Sadece soruları farklı şekilde cevaplayın ve gitmeye hazırsınız.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

2- HypeSquad Etkinlikleri Rozeti

Discord, dünya çapında etkinlikler ve yarışmalar düzenlemektedir. Ev eşyalarınız ile dilediğiniz kadar etkinliğe katılabilirsiniz. Bu, Discord topluluğuyla gerçekten ilgilenip ilgilenmediğinizi ve HypeSquad Etkinlik yöneticisi olmaya layık olup olmadığınızı Discord’un anlamasına yardımcı olur. Bu, çoğu profilde normalde bulamayacağınız nadir bir Discord Boost Rozetlerindendir. Eviniz için etkinlik düzenleme sorumluluğunu almak istiyorsanız, HypeSquad Etkinlik Rozeti’ni deneyin.

HypeSquad Etkinlikleri Rozeti Avantajları

Discord etkinlikleri düzenleyebilir ve ayrıca Discord’un gizli sunucusuna katılma yeteneğine sahiptir. Küçük yerel etkinlikleri denetlemek için Discord’dan hediyeler alırsınız. Her şey yolunda giderse HypeSquad Etkinlik Discord Boost Rozetlerinden biridir ve alabilirsiniz.

HypeSquad Etkinlik Rozeti Nasıl Alınır?

İlk adım HypeSquad House Rozeti almak ve topluluğa katılmaya ve yerel etkinliklere katılmaya başlamak olacaktır. Ne kadar çok katılırsanız, rozeti alma şansınız o kadar yüksek olur. Ancak tüm çalışmalardan sonra bile rozeti alacağınızın garantisi yoktur. Discord Boost Rozetlerinden biri olan HypeSquadı almanın Discord ve HypeSquad ev topluluğunun bir parçası olmaktan ve sizden bekleneni yapmaktan başka kusursuz bir yolu yoktur.

İlginizi Çekebilir: Discord Müzik Botu Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

3- Discord Sunucu Güçlendirici Rozeti

Sunucuları artırmak, sunucunun özelliklerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Daha kaliteli video akışı, özel emojiler, kanallarda yüksek kaliteli sesli sohbet, sunucu afişi vb. elde edeceksiniz. Tüm bu özellikler, seviyeye göre daha da gelişecektir. Sunucuyu ne kadar çok yükseltirseniz, o kadar çok özellik elde edersiniz.

Sunucuya iki takviye vermek, onu 0’dan 1. seviyeye getirecektir. 2. seviye için 15 ve 3. seviye için 30 takviyeye ihtiyacı vardır. . Evet, ücretsiz değil, bu da onu daha da nadir yapıyor.

Ayrıca, çeşitli Sunucu Güçlendirici Rozetleri vardır. Sunucuya daha fazla destek sağladıkça rozetiniz artacaktır.

Discord Server Booster Rozeti Avantajları

Rozete sahip olmak dışında herhangi bir avantajınız olmayabilir. Ancak bir sunucunuz varsa veya herhangi bir sunucunun aktif bir üyesiyseniz, sunucunuzu güçlendirmek, daha iyi akış kalitesi ve daha iyi ses kalitesi vb. gibi daha fazla özellik elde etmenize yardımcı olacaktır.

Discord Server Booster Rozeti Nasıl Alınır?

 1. Discord’u açın ve hızlandırmak istediğiniz sunucuyu sol kenar çubuğundan başlatın.
 2. Burada sol üstteki sunucu adına tıklayın ve ardından Sunucu Yükseltme seçeneğini seçin.
 3. Burada Bu Sunucuyu Yükselt seçeneğine tıklayın.
 4. Burada sunucuya kaç tane güçlendirme sağlamak istediğinizi seçin. Söylendiği gibi, daha fazla sunucu güçlendirmesi, daha fazla özelliğin kilidini açacak ve ayrıca sunucu güçlendirme rozetinin alınmasına yardımcı olacaktır.
 5. Seçildikten sonra Devam’a tıklayın ve sunucuyu güçlendirmek ve ilgili rozeti almak için ödemeyi tamamlayın.
Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

4- Discord Nitro Rozeti

Uğraşabileceğiniz bir diğer rozet ise Nitro rozetidir. Tek yapmanız gereken Discord Nitro aboneliği almak. Nitro rozeti, Discord’a bağış yaptığınızda verilir, ancak yeni emojiler, hareketli profil resmi, daha uzun mesajlar, daha büyük yüklemeler vb. gibi avantajlar elde edersiniz. 2 plan vardır, aylık 9,99 ABD doları ve yıllık 99,99 ABD doları plan.

Discord Nitro Rozet Avantajları

Discord Nitro rozeti, bunun için aylık abonelik ödediğiniz için size daha fazla güncelleme sağlar. Buna daha fazla emoji, hareketli bir profil resmi ayarlama yeteneği, 4.000 karaktere kadar daha uzun mesajlar, daha büyük yüklemeler, 2k’ye kadar daha yetkin video çözünürlüğünde akış yükleme ve 200’e kadar sunucuya katılabilirsiniz. Hepsinden iyisi, sunucuların özel emojilerin, daha kaliteli ses kanallarının vb. kilidini açmasına yardımcı olan 2 sunucu güçlendirmesi elde edersiniz.

Discord Nitro Rozeti Nasıl Alınır?

 1. Discord’u açın ve sağ üst köşedeki Discord simgesine tıklayın. Bu, Ana Sayfa’yı doğrudan mesajlarla açacaktır.
 2. Şimdi, sol kenar çubuğundaki Nitro seçeneğini seçin.
 3. Burada Abone Ol butonunu bulacaksınız. Üstüne tıkla.
 4. Şimdi abone olmak istediğiniz planı seçin.
 5. Bir ödeme yöntemi seçin ve Nitro’ya abone olun. Bu, Nitro rozetini profil adınızın altına ekleyecektir.

Daha Fazlası İçin: Discord Sunucu İsim Önerileri İngilizce, Havalı ve Komik

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

5- Erken Destekçi rozeti

Tüm rozetler arasında, Discord Early Supporter rozeti, artık alamayacağınız bir rozettir. Discord’u ilk günlerinde destekleyen kullanıcılar için bir rozet. 10 Ekim 2018, 19:20 PM PDT’den önce Discord Nitro’yu alan kişinin profilinde olacak. Nitro Rozeti’nden farklı olarak bu, Nitro aboneliğini durdurduğunuzda bile kalıcıdır.

Gururla bir rozete sahip olmanın dışında hiçbir ek avantaj olmadığını unutmayın.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

6- Hata Avcısı Rozeti

Discord, böcek avcılarına adanmış özel bir rozete sahiptir. Herhangi bir hatayı Discord’a bildirirseniz, Big Hunter Rozeti almaya hak kazanacaksınız. Discord, başvuru yapmanıza gerek kalmadan rozeti otomatik olarak profilinizin altına yerleştirir. Yine de bir hatayı bildirdikten sonra bir rozet alacağınızın garantisi yoktur. Uygun gördüğünde Discord’un kendisi yeşil Böcek Avcısı Rozeti ekleyecektir.

Ayrıca, platformda birden fazla hata bulursanız, yeşil böcek avcısı rozetiniz altın olana dönüşecektir.

Hata Avcısı Rozeti Avantajları

Altın rozetli bir böcek avcısıysanız, birkaç beta özelliği elde edersiniz. Yeşil Discord Boost Rozetleri, rozetin profilinizin altında olması dışında herhangi bir ek avantajı yoktur.

Hata Avcısı Rozeti Nasıl Alınır?

Bu Uyuşmazlık Testçileri Sayfasını açın ve Daveti Kabul Et’e tıklayın. Rozeti almak istediğiniz Discord hesabında oturum açtığınızdan emin olun.

Bu sizi kuralları bulabileceğiniz ve hataları bulmaya nasıl başlayacağınız Discord Testers Server’a yönlendirecektir.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

7- Discord Bot Geliştirici Rozeti

Discord kısa süre önce 2020’nin sonunda bot geliştirici rozeti vermeyi durdurdu. Rozete zaten sahip olan tüm kullanıcılar, onları profillerinde görmeye devam edecek. Botların ne olduğunu merak ediyorsanız Discord’u daha da işlevsel hale getiren bir eklentiden başka bir şey değiller.

Discord, devam etmeden önce bile rozeti her bot geliştiricisine sunmadı. 75’ten fazla sunucuda kurulu bir botunuz olması gerekiyordu ve her sunucuda 40’tan fazla kişi olmalıydı.

Artık tüm ekibiniz bunun yerine Bot Geliştirici rozetini alacak. Discord Boost Rozetlerinden biri olan geliştirici rozetini almadan önce kullanıcıları eklemeniz gerekir. Rozeti bir kez aldığınızda, yeni ekip üyeleri onu almayacak.

Discord Bot Geliştirici Rozeti Avantajları

Botunuz, güven faktörü daha yüksek olduğu için daha fazla kuruluma yol açabilecek doğrulanmış bir simge alacak ve Bot Geliştirici Rozeti alacaksınız. Bariz avantajı, botunuz için doğrulanmış bir sunucu oluşturma yeteneğidir.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

8- Discord Partner Rozeti

Discord Partner Rozeti’ni almak için Discord’un ortak sunucusu olmaya uygun bir sunucunun yöneticisi olmanız gerekir. Aşağıda size göstereceğim sunucu ayarlarından sunucunuzun uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sunucunuzun her hafta 50 aktif kullanıcısı ve 100’den fazla üyesi olmalıdır. Sunucunuz kriterleri karşılıyorsa, ortak programı için uygundur ve bu sunucu için yönetici olarak ortak rozeti alırsınız.

Discord Partner Rozeti Avantajları

Başlamak için, 3. seviyeye ücretsiz sunucu yükseltme ve ücretsiz Nitro elde edersiniz. Bazen, herkes tarafından kullanılabilene kadar belirli bir süre için iş ortağı rozetine özel bazı özellikler de alırsınız. Sunucunuz ayrıca Keşfet sayfasında da mevcut olacaktır. Discord’da kazanabileceğiniz en nadir Discord Boost Rozetlerinden birine sahip olacaksınız.

Discord Partner Rozeti Nasıl Alınır?

 1. Partner programına başvurmak istediğiniz Sunucuyu açın ve sol üst köşedeki sunucu adına tıklayın. Burada Sunucu Ayarları seçeneğini seçin.
 2. Sunucu ayarlarına girdikten sonra sol kenar çubuğundan Ortak Programı seçeneğini seçin.
 3. Şimdi aşağı kaydırın ve devam etmek için Ortaklığa Başvur’a tıklayın. Düğme sizin için uygun değilse, şu anda ortaklığa uygun değilsiniz demektir.
 4. Uygun değilseniz, aşağı kaydırın ve sunucunuzun ortak programa uygun olması için neye ihtiyacı olduğunu kontrol edin.
 5. Sunucunuz uygunsa, Ortaklığa Başvur düğmesini tıklayın ve sunucunuzla ilgili açıklama, hangi kitleyi yakalamaya çalıştığı gibi ayrıntıları içeren formu gönderin.
 6. Başvuru yapıldıktan sonra 30 gün içinde gönderimi kabul edip etmemek Discord’a bağlıdır. Sunucuyu daha da geliştirebilir ve isterseniz tekrar deneyebilirsiniz.
Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

9- Discord Personel Rozeti

Bu bariz olabilir. Bu Discord Boost Rozetlerinden biri olan rozeti Discord için çalışırken alırsınız. Personel rozetini almanın herhangi bir avantajı veya başka bir avantajı yoktur. Beklendiği gibi, işten çıktığınızda rozeti kaybedeceksiniz.

Discord Boost Rozetleri
Discord Boost Rozetleri

10- Sertifikalı Discord Moderatör Rozeti

Bu, 2021 Mayıs’ında yayınlanan listedeki en yeni rozettir. Adından da anlaşılacağı gibi, üyeleri yasaklayan ve Discord’a ve topluluk politikalarına aykırı içeriği kaldıran ve toplulukların büyümesine yardımcı olan moderatörler için bir rozettir. Ancak bundan önce, büyük bir etkisi olan sunucunun yöneticisi veya moderatörü olmanız gerekir.

Ardından, kabul edilmeyen kelimeler, telif hakkıyla korunan içerik veya o sunucuda yayınlanmaması gereken herhangi bir içerik içeren mesajları kaldırmak gibi kurallara göre çalışmasına yardımcı olarak sunucuyu korumanız gerekir. Discord Boost Rozetleri yazımıza burada son veriyoruz.

Daha Fazla Oku: Discord Spotify Dinliyor Yapma Mobile – PC