Ana SayfaSosyal MedyaDiscord Gif Yapma (PP, Sunucu)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Discord Gif Yapma (PP, Sunucu)

Discord gif yapma ile Discord profil resminizi animasyonlu bir resim ile değiştirerek profilinizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede herhangi biri profilinizi görüntülediğinde profil resminizin hareketli olabildiğini görebilir.  Ancak birçok kişi bu özelliği nasıl kullanabileceğini bilmemektedir. Bizler de bu yazımızdan Discord GIF yapma nitroya da nitro olmadan nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Discord Gif Yapma Rehberi

Discord Gif Yapma için öncelikle nitro almanız gerekmektedir. Nitroyu aldıktan sonra ise sen orada beğendiğiniz gifi tespit etmeniz ve bu gifi indirmeniz ve son olarak profil resminizi hareketli hale getirmek için profil resminizi gif olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Bunların yanında animasyonlu resminizi görüntüleyebilmek için küçük bir Discord sunucusuna da girmeniz gerekmektedir. Kendi profilinizi bularak tıklayarak ve profil resminizi hareketli olduğunu görebilirsiniz. Discord Gif Yapma kısaca şöyle açıklayabiliriz.

  1. Öncelikle Discord Nitroyu açın,
  2. Daha sonrasında Discord Nitroyu satın alın,
  3. Tenor’da beğendiğiniz bir gif indirin,
  4. Discord avatarınızı değiştirin,
  5. Discord pp boyutunu ayarlayın,
  6. Discord hareketli pp’nizi kontrol edin.

1-Discord Nitro’yu Açın

Discord Gif Yapma için öncelikle Discord’unuzun masaüstü sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Bunun için masaüstü sürümünü açın ve hesabınıza giriş yapın daha sonrasında kullanıcı ayarlarını tıklayın. Kullanıcı ayarları, profil resminizin yanındaki dişli simgesi olmaktadır. Sol kenar çubuğunda birden fazla seçenek bulunan ayarlar bölümünde faturalandırma ayarları başlığı altında Discord Nitro seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında açılan sayfadan abone ol butonunu tıklayın.

Discord Gif Yapma

2-Discord Nitro’yu Satın Alın

Discord Gif Yapma için abone ol’u tıkladıktan sonra önünüze çıkan planlardan birini seçmeniz gerekmektedir. Planı seçtikten sonra onaylamak için seç butonuna tıklamanız ve açılan sayfada banka ya da kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında adres bilgilerinizi ve ödeme yöntemini eklemeniz ve Discord hizmet koşullarını kabul etmek için onay kutusuna tik koymanız gerekmektedir. Aboneliğiniz tamamlandığında nitro aktif edildi penceresi açılacaktır. Bu aşamaya geldiyseniz Nitro’yu başarıyla abone olduğunuz demektir.

İlginizi Çekebilir: Discord Emoji Paketi Ekleme [En İyi Paketler]

3-Tenor’dan GIF İndirme

Discord Gif Yapma için Nitro’ya abone olduktan sonra 2. aşamada gif arama motoru kullanmalısınız. Giphy, gfycat ve Tenor gibi arama motorları bulunsa da Discord’da varsayılan gif arama motoru Tenor olduğu için Tenor’un kullanılması daha uygun olacaktır. Bunun için öncelikle Tenor sayfasına giriş yapmanız ve istediğiniz GIF’i bulmanız gerekmektedir. Aklınızda belirli GIF varsa sayfanın üst kısmında bulunan arama çubuğunu kullanarak direkt olarak istediğiniz GIF’e gidebilirsiniz. Beğendiğiniz GIF’i bulduktan sonra farenizde sağ tıklayıp resmin farklı kaydet seçeneğini seçmeniz ve daha sonrasında bilgisayarınıza kaydetmeniz yeterli olacaktır.

4-Discord Avatarınızı Değiştirin

Discord Gif Yapma bir sonraki adımı ise Discord avatarınızı değiştirmek olacaktır. beğendiğiniz GIF’i bilgisayarınıza kaydettikten sonra Bunun için ilk olarak Discord Ayarlar menüsüne girmeniz ve daha sonrasında Hesabım butonundan Kullanıcı profilini tıklayın. Daha sonrasında ise avatar değiştir butonuna tıklamanız ve açılan dosya gezgininden indirdiğiniz GIF’i seçmeniz gerekiyor.

Discord PP Boyutunu Ayarlama

Bazı GIF’lerin boyutu Discord avatarı yapmak için çok küçük olmaktadır. Bu durumda boyutunun değiştirilmesi gerekir. Bunun için ölçeği sağa kaydırarak GIF’i büyütebilirsiniz. Eğer GIF’in boyutu ile herhangi bir sorun yoksa o zaman bu adımı atla seçeneğine tıklayarak atlayabilirsiniz.

Discord Hareketli PP Nasıl Görünüyor?

Discord Gif Yapma ayarınızın nasıl göründüğünü merak ediyorsanız küçük bir Discord sunucusuna gitmeniz gerekmektedir. 100’den daha az kullanıcının bulunduğu bu sunucularda kendi profilinizi bulmanız ve daha sonrasında profilinize tıklayarak avatarınızı kontrol etmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Oku: Discord Sunucu Kurallar Örnekleri 2022

Nitro Olmadan Discord Hareketli PP Yapma

Discord Gif Yapma için Nitro olması zorunlu  olmaktadır. Bunun nedeni ise hareketli GIF’lerin sadece Nitro’da çalışabilmesidir. Eğer havalı bir Discord avatarına sahip olmak istiyorsanız o zaman Nitro üyeliğini başlatmak zorundasınız.